Avatar uživatele
Registrovaný

Lékařka mi zřejmě dá potvrzení, že nemohu vykonávat svou práci. Musím vzít nabízené místo od zaměstnavatele ?

Co dále v práci ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak jak teda. Nemůžeš práci vykonávat nebo možná dostaneš potvrzení, že nemůžeš?
To nějak nechápu.
Pokud místo odpovídá tvému zdravotnímu stavu, proč bys jej nevzal(a)?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemusíte, ale potom budete musieť odísť.
Ak zo zdravotných dôvodov nemôžte vykonávať svoju prácu, pozor, platí to u všetkých zamestnaniach na konkrétnu prácu.


Avatar uživatele
Zlatý

ANO, musíte !

§ 41/1.a (zákoníku práce)
Zaměstnavatel je POVINEN převést zaměstnance na jinou práci pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku(...)dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci.

§ 41/3
Není-li možné dosáhnout účelu převedení na jinou práci(...)v rámci pracovní smlouvy, může ho zaměstnavatel převést v těchto případech i na práci jiného druhu, než byl sjednána v pracovní smlouvě, a to i kdyby s tím zaměstnanec nesouhlasil.

----------

Pokud vám zaměstnavatel nabídne, z vašeho pohledu, nevhodnou práci..., pak máte šanci na ´odpor´ jedině ve spolupráci s lékařem, který by eventuálně vystavil "posudek" o vaší nezpůsobilosti i na tu novou práci.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h3.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.