Bronzový

Kupujete si české potraviny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jj

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, kupuji. Teď jsem např. ráda, že se objevila konečně ve větším množství naše česká, výborná jablka. :-)

Bronzový

Ano, dá se dokonce říct, že je preferuju.

Pozn.: Včera jsem byl asi potřetí v životě v Kauflandu a překvapila mě jejich kampaň za nakupování českých výrobků - zrovna v tomto řetězci, kde aby českou potravinu lupou hledal .... :-/

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/nejv ice-ceskych-potravin-ma-coop-n ejmene-kaufland-a-lidl-pj9-/ek onomika.aspx?c=A140603_120941_ ekonomika_fih

Stříbrný

Jak kdy. Nektere vyhradne ceske (maslo, kdyz neni, tak si pro nej klidne dojedu MHD), jindy me zemedelci tak vytoci, ze natruc kupuju zahranicni. Sorry, ale misto aby pestovali s rozumem, pestuji momentalne nejziskovejsi, pak je toho naduroda, radeji to zaoraji a pak nase plodiny vubec nejsou nebo jsou neuveritelne predrazene. Proc mam kupovat jablka za dvojnasobek nez z Italie, kdyz uz predem jsem jim na pestovani dal dotace, zaplatil naftu a nakonec jim snizim dane?

Ano, kupuji. :-D

Pokročilý

Ano, snažím se, dávám jim přednost.

Já jsem si vždy kupovala české potravainy, ale začala jsem používat doma na vaření Portugalské, tady po Brně to rozvážení, pokud si je objednáte :) Poprvé jsem si nevěděla rady, tak jsem jim napsala a oni mi doporučili co je dobré :) Jmenují se Umporto a jsou i na fb :) Kupuji od nich koření, které obsahuje červenou papriku,viiný ocel a je to tekuté koření, nikdy jsem nic podobného neviděla :) Také jsem si oblíbila konzervované ryby značky Minerva :) a v prvé řadě víno :D

Diskuze k otázce

MiluskaN3

Také jsme vždy nakupovala jen české potraviny, ale chce to změnu a usoudila jsem, že to chce změnu i ve stravování a tak jsme taky začali kupovat zahraniční potraviny …. Co mohu jen a jen souhlasit, tak potraviny z toho Portugalska jsou super a to nejenom to koření, ale třeba i víno nebo olivy :)

Ella2

A máš i nějaké zajímavé recepty podle, kterých vaříš? Přeci jen, koupit si suroviny je jedna věc a vařit podle stejných receptů je zase věc jiná :)

Ella2

Už jsem o tom Umportu slyšela, byly jsme s holkama sednout u kamarádky a ta právě má koření od té firmy a je velice spokojená :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.