Cesnek,mam problem s nim,at delam co delam,nevoni-neni chutove citit?

A toho nevarim,davam az posledni do jidla bez varu.Cim to je?
Doplňuji:
S potravinami,se mi zda-ze to je cim dal horsi.Obedy se musi prikryvat spoustou koreni,jinak je to bez vune a chuti.Tak to vidim ja.

Nejlepší odpověď
mojitek

zrejme jste narazila na nečeský česnek,zrejme z Ciny. Nema to s cesnekem nic spolecneho,chut at­d..

Další odpovědi
Terryle

To je česnek z Číny…
kupuj ho na trzích nebo se dívej v obchodech, jestli je česnek z ČR. Ten čínskej je uměle vyhnanej a je to trošku jiná odrůda, je krásně velkej, ale chuť a vůni nemá žádnou… :o/
A s potravinama máš pravdu – u nás je obecně problém, že pro lidi je klíčová cena. Takže výrobci, aby ji stlačili a lidi jejich výrobky kupovali, začnou věci šulit, jak můžou. Lidi si na ošizenou chuť pomalu zvyknou a lebeděj si, jak dlabaj dobře a levně. Pak vyjedeš do ciziny a chuťový buňky se ti můžou zbláznit blahem… bodejť by ne, po našich blafech :o/
Doplňuji:
Barkaban:
jen upřesním, že nepoživatelný jsou zahraniční potraviny, určený pro ČESKEJ trh – protože Česko je odpadkovej koš Evropy, co jinde nechtěj, prodá se u nás :-/ Zahraniční výrobky pro jejich domácí trh jsou naopak ve srovnání s našima moooc kvalitní, jenže se k nám nedostanou. Zkuste si koupit nejlevnější čokoládu v obchodě u nás a nejlevnější čokoládu v Německu. Ta německá je pořád z mlíka a kakaovýho másla, ta česká viděla kakaový máslo tak možná vedle sebe v regále :o/ U nás jsou hlavně šunty z Polska, to se fakt ani nedá jíst.
Děláme si to sami. Kdyby se to nekupovalo, tak se tu brzy začnou objevovat kvalitnější věci taky za rozumný ceny – kdyby ty moučný juniory a podobný hrůzy obchodníkům ležely v regálech, brzy by je kvůli ztrátám nahradili něčím jiným. Jenže kdo chce kam… :o/
http://instin­kt.tyden.cz/ru­briky/tema/po­pelnice-evropy_24549.html

anonym

S tím s Vámi plně souhlasím.Dnes jsou potraviny ,zvláště ty západní a pochopitelně i čínské,nepo­živatelné.Chce to jen jedno,podpořit naše zemědělce a výrobce tím,že budeme kupovat naše,české-moravské a slezské zboží.Jinak to nevidím.
Doplňuji:
Chtěl bych jenom podotknout,že mnoho si vyrábím sám z vepřového,maso v půlkách kupuji v jednom zemědělském podniku(veterinárně vyšetřeno) a pokud výrobky dojdou,mám svého řezníka,ke kterému rád chodím a ceny,ceny má o pár korun levnější než ve velkých prodejnách.

mosoj

Jo, jo je třeba český česnek a česká vejce !!

dudu

S čínských česnekem máte naprosto pravdu. Nám se na zahradě bohužel česneku nedaří. Loni jsme však spíše ze zvědavosti vysadili, a to až jaře, záhonek stroučky z číny. Byli jsme mile překvapeni, sice nevyrostly žádné velké palice, ale sklidili jsme úrodu na jeden věnec a česnek voněl a chutnal ten jako z tuzemska. Každý rok je jiný, uvidíme letos.

GM

Kupuju výhradně tuzemské výrobky, vše plnotučné, nic ošizeného, žádnou bílou vodu místo mléka. V mase, zelenině, vejcích a bramborách je naše rodina soběstačná. Jak na nějakém výrobku vidím "vyrobeno v EU, nechám jej ležet. Vždyť kuřecí prsní řízky z Polska nežerou ani naše kočky.

rocanek

Mám stejnou radu. Nekupovat česnek v obchodních řetězcích. Počkat si na to až bude sklizeň a koupit ho na trhu „Český paličák“. tyto problémy má asi každý čínskej je k ničemu.

venkovan

Bacha na to, tento čínský česnek upíry nezahání. Jedině moravský paličák.

Zdroj: zkušenosti