hanayka

Kupujete jídlo ze stánků?

Zdravím,
chtěla sem se zeptat jestli by ste koupili např.kremrole,o­voce…ze stánků které jsou na ulici.Jak zjistím zda to jsou ověřené potraviny neb jestli by mi nemohly způsobit trávicí problémy?

Nejlepší odpověď
Drap

Trávící problémy může způsobit i potravina koupená ve velkém řetězci. Na stánku to riziko může být o něco větší. U stánků nakupuji jen zcela výjimečně.

Další odpovědi
www

Nemám obavy a kupuji pouze u těch, kde lze přepokládat jejich pravidelnou kontrolu.
Doplňuji:
Příklad: Zelný trh (rynk) v Brně, zde kontroly chodí a na takových místech je to určitě z hlediska zdraví bezpečnější.
Zkušenost

arygnoc

bežne nie, ale na jarmokoch, trhoch, proste nejakej akcii, rád ochutnám nejakú špecialitku.
často na niekoho doporučenie.

briketka10

ano koupila jsem si lékořicové bombóny, ale ten kluk
co je prodával mi je nechal ochutnat, jestli jsou to ty
pravé „ořechové“ tak jsem si koupila hned dvoje 😁

bolak

pouze salmonelu a hepatitidu

honza19hk

jo ale jen rychlé občerstvení tzn. hamburger,langoš atd a ještě zmrzlinu.

knedlik123

nekupuji, nebot jsou to podvodnici, kteri chteji rychle zbohatnout. Moje prarodice si takhle splatili pujcku ( 250 000,–Kc, 1927) za 5 let a vim tedy jak se dela.

Xantyp

Maximálně se posereš