Hyperaktivní Veverka

Kudlanka nábožná – Kanibalismus

Proč vlastně samičky Kudlanky nábožné snědí své partnery během páření?

Nejlepší odpověď
www

Zcela souhlasím s Elektrikářem a jen dodám, že k tomu nedochází automaticky jak se mnohdy uvádí. Pokud je samice sytá, nic se vždy opatrnému samci nestane.

Další odpovědi
elektrikář

Kudlanka je lovec a masožravec. Po spáření je sameček zasláblý a je pro ní snadná kořit.Potřebuje zajistit svým potomkům dost živin na tvorbu vajíček.Prostě taťku samou láskou sežere.

arygnoc

Stává se to, chudákům kudlankům, i když ne pravidelně.

Některé druhy kudlanek (tedy kudlánků) totiž nosí samičce „dárek“, kořist, která ji zaujme počas a po páření a je mu (kudlánkovi) tak umožněno utéct před nenažranou partnerkou.

Jinak je správna odpověď, že tak činí pro zabezpečení potomstva (ale mimochodem, obdobně se chová i nemálo žen, tedy příslušnic rodu homo sappiens, i když ne doslovně [což je v rozporu s názvem rodu, ale to je asi jiné téma,že?]).

atriplex

Ještě dodám podstatnou věc. K sežrání samce dochází při kopulaci a v okamžiku ukousnutí hlavy se prudce zvyšuje samcova ejakulace. Tím je větší pravděpodobnost, že vajíčka budou oplodněna právě „chudákem“ samcem a jeho oběť tedy nebyla marná.