annas

Který výraz je pravopisně správnější – tsunami, nebo cunami?

Doplňuji:
Já jsem si pravopisu cunami všimla v televizi. Nelíbil se mně, ale pak jsem na něj zapomněla a nepátrala dál.

Nejlepší odpověď
Terryle

Podle pravopisu lze oboje, ale já osobně bych cunami nenapsala, ani kdyby se na mě valila. Rve mi to oči jako jenom máloco…

Další odpovědi
ten který je

Pravopisně správně je tsunami.Je to slovo z japonštiny.

vagra

Obojí je prý správné.V tomto případě,bych nepočešťoval,jak je u nás zvykem.
Tedy jsem pro tsunami.
Odborníci také mluví o tsunami.

iceT

U veřejnosti, alespoň soudě podle internetových diskusí, vyvolala varianta „cunami“ překvapení. Přepis s „c“ je, jak tvrdí jeden z diskutujících na serveru www.mediajinak­.bloguje.cz, „přinejmenším nezvyklý“ a slovo takto tištěné „vypadá opravdu podivně“. Na stejném serveru jeden z příspěvků připisuje spor o přepis „obvyklé české emotivnosti kolem pravopisu“.

Omlouvam se za vynatek z predchoziho odkazu,ale me se slovo tsunami napsane jako cunami proste nelibi,vypada div­ne.

anonym

http://domaci­.ihned.cz/2-15450460-002000_d-de

Těm,na které se valí,to asi bude putna.

bubukaa

tsunami

quentos

Podle PČP lze skutečně obojí. Ale cunami vidím taky poprvé :{))>

Je to ale vlastně logické – „ts“ a „c“ je přece ve výsledné výslovnosti tatáž hláska.

vagra

Máte pravdu,ale včela-fčela,/včera-fčera apd./jsou přece na tom podobně a přece je jedna z uvedených variant používána málokým. 🙂