Který titul jako první?

Dobrý den, chci se zeptat, kterým titulem mám oslovit jak první ? prof. PhDr. J. Chupík, Ph.D. et Ph.D.
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Při oslovování má pracovní funkce zpravidla přednost před akademickým titulem: Vážený pane profesore… Kdyby nebyl profesorem, tak pak oslovujeme titulem před jménem.

Můžete ti osvěřit v odkazu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=850

Další odpovědi
Georgo2010

Pokud se jedná o formální oslovení, vždy použíjte nejvyšší získaný vysokoškolský titul (před jménem). Tedy ve Vašem případě doporučuji: pane profesore Chupíku.

Upřesnění 1:
Pokud by jméno bylo např. Bc. J. Chupík, DiS., tak těžko by jste jej oslovovali: pane bakaláři Chupíku, diplomovaný specialisto, viďte? Pokud si nejsme jisti (např. v dopise), oslovíme jen příjmením.

Upřesnění 2:
Občas máme ve zvyku ze středních škol a gymnázií oslovovat vyučující pane profesore, ovšem na vysoké škole můžeme „narazit“. Pokud by pan Chupík neměl (na vizitce, na dveřích kabinetu) titul prof., doporučuji oslovovat titulem, v tomto případě – pane doktore Chupíku.

anonym

Já oslovuji tyto sobecké lidi titulem neandrtálec