Andrej99

Který kovový prvek obsahuje kuchyňská sůl?

Doplňuji:
Dík za odpověď ale nadávání nepotřebuji;)

Nejlepší odpověď
Drap

Kuchyňská sůl by neměla kromě jodu / přesněji jodičnanu draselného/ nic jiného obsahovat.
Doplňuji:
První odpovídala annas, jejíž odpověď byla smazána. Správně uváděla že sůl je NaCl a Clor určitě kov neni. Reagoval jsem jako doplnění, protože jod je jediná příměs, která se do soli dodává.

Další odpovědi
www

Obsahuje sodík, viz zdroj.
Draslík ale nikoliv, jak bylo kýmsi zmíněno!

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Chlorid_sod­ný

anonym

To už zase někomu nefunguje WIKI?

Sodík je měkký, lehký a stříbrolesklý kov, který lze krájet nožem

anonym

drape drape.

annas

Moje smazaná odppvěď.

Kuchyňská sůl má složení NaCl, jak jistě víte. To není tak těžké určit, který z těchto dvou prvků je kov.