Zlatý

Kterou osobnost vám připomínají tyto citáty?

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne".

"Všechno je konečné. Tak to říká rozum. I když cit mu do toho často rád kecá."

"Odčinit nemůže nikdo nic. Mrtvého nevzbudíš, ztracená léta nevrátíš a probdělé noci strachu neobrátíš v sladký spánek bezstarostnosti."

Určitě to byl moudrý muž ... Jsou jeho citáty stále aktuální? Co vám ho rovněž připomene?
Doplňuji:
Dnešní jubilant - 6. února 1905 – 31. října 1980

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Můj nejoblíbenější český herec.Bezedná studnice vtipu a moudrosti.Samozřejmě,že jeho myšlenky jsou nadčasové.Třeba např.:"Kde blb, tam nebezpečno",nebo "Špatné je zlé konat, ale ještě horší je zlému přihlížet", bude platit pořád.
Podle jeho:"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je",by se měli lidé řídit.
Bylo by určitě líp.
Z jeho televizní tvorby bych připomenul takové skvosty,jako např.-Uspořenou libru s J.Sovákem,nebo Medvěda se S.Zázvorkovou.
Nakonec připomenu Babičku Mary,která se stále zpívá u táboráků.
Byl to vyjímečný člověk.

Další odpovědi:

Bronzový

Jan Werich !!!!

Bronzový

Jan Werich.Podle mne jsou jeho citáty určitě aktuální, já osobně ho mám spojeného s pohádkou Byl jednou jeden král a filmem Císařův pekař...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.