annas

Kterou osobnost vám připomínají tyto citáty?

„Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne“.

„Všechno je konečné. Tak to říká rozum. I když cit mu do toho často rád kecá.“

„Odčinit nemůže nikdo nic. Mrtvého nevzbudíš, ztracená léta nevrátíš a probdělé noci strachu neobrátíš v sladký spánek bezstarostnosti.“

Určitě to byl moudrý muž … Jsou jeho citáty stále aktuální? Co vám ho rovněž připomene?
Doplňuji:
Dnešní jubilant – 6. února 1905 – 31. října 1980

Nejlepší odpověď
vagra

Můj nejoblíbenější český herec.Bezedná studnice vtipu a moudrosti.Samoz­řejmě,že jeho myšlenky jsou nadčasové.Třeba např.:„Kde blb, tam nebezpečno“,nebo „Špatné je zlé konat, ale ještě horší je zlému přihlížet“, bude platit pořád.
Podle jeho:„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“,by se měli lidé řídit.
Bylo by určitě líp.
Z jeho televizní tvorby bych připomenul takové skvosty,jako např.-Uspořenou libru s J.Sovákem,nebo Medvěda se S.Zázvorkovou.
Nakonec připomenu Babičku Mary,která se stále zpívá u táboráků.
Byl to vyjímečný člověk.

Další odpovědi
Mili @

Jan Werich !!!!

salsa verde

Jan Werich.Podle mne jsou jeho citáty určitě aktuální, já osobně ho mám spojeného s pohádkou Byl jednou jeden král a filmem Císařův pekař…