Kterému tuku se říkávalo: vlastní sestra másla?

Doplňuji:
Správná odpověď : http://2i.cz/b506d0fa­29

Nejlepší odpověď
annas

Tento slogan se užíval pro Sanu i Heru.

Margarín Sana se nejvíce používal za války, ale vráběl se i později později. V 60. letech se objevil slogan – Sana, vlastní sestra másla.

Hera se objevila na trhu později jako „Hera, bohyně naší kuchyně“. Zřejmě kvůli „bohyni“ reklama zmizela, ale objevil se slogan Hera, rodná sestra másla – asi v 70. letech.

Možná kvůli tomu, že tyto margaríny měly jiného výrobce a Sana se přestala vyrábět.. V současnosti je slyšet – Rama, sestra másla.

Pátrala jsem v paměti, ale ověřila si i v diskusi na několika stránkách, že se reklama týkala obou margarínů.

Např.
http://www.obraz­kovysvet.cz/dis­kuze/index.as­p?r=1251&k=2747&vlak­no=9284

Doplňuji:
Z 60. let pochází reklama na Sanu-rodnou sestru másla, jejíž text napsal František Nepil, kterou interpretovali Miroslav Horníček s Janem Werichem.
http://m.rozhlas­.cz/archiv/zi­votsrozhlasem/_zpra­va/kdo-nema-reklamu-jako-by-ani-nebyl--1163817
--

U Hery jsem si ještě vzpomněla na slogan – „Pečení je radost, Hera je pečení“ – asi 90., léta.

Jeden z mnohých odkazů na Heru jsem vložila, je možné najít víc.

Takže „sestry másla byly Sana, Hera, v současnosti i Rama“.

víc diskuse

Další odpovědi
ivzez

Myslím, že to byla Sana,
ale radši si ještě počkejte na další odpovědi.

vlk samotař

Hera vlastní sestra másla.

brillant

Hlavním hrdinou na margarínové straně byl nejprve tuk Sana, o němž reklamní slogan prohlašoval, že se jedná o „vlastní sestru másla“. Po přejmenování Sany na Visu znělo motto „všude jako máslo“. Později přebralo štafetu Juno – rostlinné
„máslo“ a margarín Smetol.

https://www.kos­mas.cz/knihy/187507/re­tro/ukazka/14219/re­tro-187507.pdf

Drap

Pravdu má vlk samotář. V reklamách byla jedině Hera uváděna jako vlastní sestra másla.

arygnoc

maslo je sirota.
všetko ostatné maslo, ktoré kravu ani nevidelo, sú iba náhražky – teda podvod, lož.

;-Q

Mapel

Jak si pročítám odpovědi a odkazy, tak se nestačím divit, kde jsem to vlastně žil. V televizi šla pouze reklama „Hera vlastní sestra másla“. To si pamatuju jako 18.ti letý kluk. Vše ostatní co je tu psáno šlo nějak mimo mě.
Připadá mi to, že si odpovídající dají do googlu název a pak hledají odpověď. Je však správná? Kdo to ví z vlastní zkušenosti. Já tu uvádím pouze to co si pamatuji. Možná to byla i Sana, ale to někdy v 50tých letech.

alexandra

Já myslím,že Sana,protože tak říkám už od dětství své sestře.A musela jsem to přece někde slyšet.

annas

Reklamy byly na oba margaríny. Na Sanu i na Heru. Neznamená, že to, co neznám, neexistovalo.

Archiv rozhlasu – http://m.rozhlas­.cz/archiv/zi­votsrozhlasem/_zpra­va/kdo-nema-reklamu-jako-by-ani-nebyl--1163817

„Z 60. let pochází reklama na Sanu-rodnou sestru másla, jejíž text napsal František Nepil, kterou interpretovali Miroslav Horníček s Janem Werichem“.

annas

Znala jsem jen reklamu na Heru. Ale kyž jsem se podívala na odkazy a viděla Sanu, začala hledat. Opakuji, i když něco neznám, neznamená, že něco nemůže existovat.

Přesvědčila jsem se, že jsem se s Herou nemýlila, o Saně mě přesvědčil odkaz z archivu ČRo.

Stejně tak je možné zjistit z různých diskusí, že oba margaríny byly vychvalované. .