Lukyn0

Kterého poskytovatele plynu a elektriky?

Vyzná se někdo a poradil by mi poskytovatel plynu a elektriky v KV kraji co má nejvýhodnější ceny? Nějak se v tom nemůžu vyznat, chtěl bych na obě dvě služby stejného poskytovatele. Dle srovnání mě zaujal E.ON nebo Centropol. Díky.

Odpovědi
suaeda

Přímo neporadím jaký je nejvýhodnější poskytovatel v KV. Ale doporučuji se podívat na stránky Energetického regulačního úřadu – www.eru.cz konkrétně na jejich http://kalkula­tor.eru.cz/ , kde si po zadání vstupních údajů (sazba, jistič) lze porovnat ceny různých poskytovatelů pro dané území.

Funna

centropol je sice levný, ale je dost problém od nich pak odejít…protože mají ve smlouvě a samozřejmě těmi blešími písmeny podmíku, že pokud jim před vypršením smlouvy (kterou s nimi uzavřete) a je např na 3 roky, nedáte výpověď automaticky se prodlužuje zase na 3 roky…takže když si vzpomenete, že chcete jinam, klidně si další 3 roky počkáte…takže pokud k nim přejdete, dejte si pozor, na jak dlouho tu smlouvu uzavíráte…

anonym

Napište do zprávy svého dodavatele, tarif a spotřebu. Zkusím porovnat se smluvním partnerem firmy, u níž čerpám další výhody (levnější volání, nákupy, včetně částečné refundace)
Doplňuji:
V porovnání vychází levněji než většina ostatních, záleží na spotřebě. A něco z plateb získáváte zpět k dalšímu použití.

brave

Doporučil bych centropol. Máme od nich elektřinu, vypočítali jsme si na jejich webu cenu a skutečně se dostáváme tak rámcově o 10% procent levněji než konkurence. Navíc centropol levnější cenu garantuje, takže pokud odebíráte energii od dominantního poskytovatele na daném místě, centropol má lepší cenu. Problémy s odchody neřešíme, protože jsme spokojeni, ale v principu je to stejné jako u všech ostatních. Chci-li něco změnit tak 3 měsíce dopředu a musím si to sám hlídat.

Krabák

Teď jsem to řešil taky. Jdu po ceně a Centropol je v užším výběru.Dnes jsem někde četl že mají i mobilní telefonování.. to bych zabil tři mouchy jednou ranou..Poptám se ještě příbuzných, ti je mají.

deranged

Teď bych už počkal na konec listopadu – většina dodavatelů přijde s novým ceníkem. Nezávislá kalkulačka je na TZB-info.
http://kalkula­tor.tzb-info.cz/
Vzorové postupy, diskuse… http://www.ener­giejenda.cz/

malinak812

Upřímně, já si myslím, že v dnešní době je úplně jedno, kterého poskytovatele máte. Drahé energie mají dneska všichni. My teď hodně řešíme tu závislost na plynu. Plyn doma právě používáme na topení, což v dnešní situaci není ideální. Přemýšlel jsem nad alternativou a nejvíc se mi zatím zamlouvají tepelná čerpadla vzduch-voda viz https://master­therm.cz/sorti­ment/tepelna-cerpadla-vzduch-voda/ Je to sice drahé, ale myslím si, že kvůli těm úsporám se to do budoucna prostě vyplatí.

Dominno

My jsme po přechodu dlouhodobě spokojeni s dodavatelem Armex, máme od nich jak plyn tak elektřinu a s obojím spokojenost