honda.tonda

Jakého dodavatele plynu?

Dobrý den, snažím se najít odpověď na otázku, která je v poslední době hodně aktuální – K jakému dodavateli plynu přejít, aby byly měsíční zálohy co nejnižší? Brouzdám internetem už snad od Vánoc, a jsem z toho na palici. Vždycky, když si nějakého dodavatele vyberu, přečtu si na nějaké diskuzi negativní zkušenost, a jsem zase na začátku. Zkusím se proto zeptat sám. Poraďte mi, prosím, nějakou dobrou zavedenou společnost (RWE, ČEZ a podobné ne, děkuji…), která má příznivé ceny i solidní jednání.

Nejlepší odpověď
mosoj

Byl jsem hodně blbý a dlouho jsem byl u RWE. Letos jsem dva roky u ELIMONU
a nyní přecházím k 3 E ( nikdo nemá levnější plyn). Jaké špatné jednání. Zálohy budeš mít takové jakou budeš mít spotřebu, kdyby jsi byl třeba u svatého Petra. Přechod od starého dodavatele zařídí sami a víc je nepotřebuji.
Jdi k těm dodavatelům, kteří mají svoje inetové stránky a na nich snadno naleznutelné ceníky. Pak už stačí jenom umět násobit a sečítat.

Doplňuji:
Hlavně se vyhni přiblblým kalkulátorům !!!!!

Další odpovědi
Hamon

Problém je v tom, že nenajdeš nezaujaté kladné reakce. Spokojený zákazník obvykle zapomíná (ať už úmyslně nebo neúmyslně) dávat kladné hodnocení. Takže když hledám, vybírám podle nejmenšího množství negativních reakcí (a podle jejich typu). Můžeš to zkusit vzít v potaz.

bolak

http://kalkula­tor.tzb-info.cz/
http://energi­e.mesec.cz/

(čistě finanční stránka)

cynique

Kalkulátor TZB je nezávislý a dobrý.
Diskuse/dotazy klidně sem: http://www.ener­giejenda.cz/Dis­k1.php

Jinak – dodavatele ZÁSADNĚ na dobu neurčitou – to je vždy uvedeno v kalkulátoru TZB.

klob1

Neporadím, jedu na vlastní výrobě celkově.
Ale ,když to člověk vezme základním selským rozumem. Tak kdo může mít nejnižší cenu? Myslím, že prvotní výrobce, což jsou přímo plynárny. I, když dnes spíše to je vyčerpatelný zdroj. A je to odpad z těžních společností. Vím, že se dříve vyráběl plyn už v roce 1860. Jinak ty ostatní asi by měli mít dražší. Nejlépe nakupovat u zdroje celého systému. Tam přece musí oni také kupovat ty různí obchodníci. Takže asi vedou plynárny u nás po všech stránkách.
Pak co by člověka mělo zajímat, jak ten plyn bude vůbec kvalitní? Jako kolik vody je obsaženo v procentech. Člověk by řekl, že to musí být stejné, přece je jedna síť, ale většina problémů jsou plynové spotřebiče, ty pak buď dělají nějaký bordel, nebo naopak fungují super. Ale to je také o tom plynu, který do nich přiteče.
Já plyn ne, jen max. ten svůj nebo co si vyrobím, pro svou potřebu. Na ten i se dá jezdit na motorce. Nebo chystám i na auto. Tam už jezdím na přírodní složky.
Hele, ať vezmeš od kohokoliv, stejně zaplatíš moc. U každého budeš něco mít na víc a něco méně.
Nevím jestli to není obdobné jako u elektriky. Bratrovi vraceli jako 1400kč, že přestoupil odešel od Čezu, jenže si neuvědomil, že sice 1400Kč pěkných,ale potom měl problémy s elektroměrem, protože ten měl Čez, takže pak si musel koupit elektroměr, udělat revizi,aby dostal zpět ten elektroměr a ještě pak platil víc za tzv. levný tarif, proudu. Takže díky tomu zaplatil více nežli, kdyby zůstal u čezu tehdy, pak stejně po roce mu to napálkovali, že málem se dostal do dluhu.
A já koumák, když jsme chtěli levný proud a nějak se nikde k tomu nikdo neměl, tak řekli, ať si strčí, kam chtějí, odpojili a jedu na své zdroje, blízko řeka, slunko také svítí a co je super, čím větší rozdíl teplot, tím více energie, když člověk začne myslet, kdy co potřebuje a kdy co ne. Tak přijde na to, že to jde i bez placení velkých platů lidem, co nedokázali nic. Přece smlouva je mezi dvěma stranami a je na každém co si domluví na jakých podmínkách. Záleží jaká je poptávka a nabídka a podle toho je cena na trhu. Existují i množstevní slevy. Tak více lidí udělá větší odběr.
Takže jde také o to, čí jsou ty trubky, které ten plyn povedou k tobě a plynoměr? Takže i tato informace musí být známá, abys pak sice jako na plynu ušetřil, ale pak neplatil zase majiteli celého zařízení o mnoho více?!

Je to jako, když bude majitel vodárny a k tobě půjde vodovod, pak bude vodoměr. Ten bude mít vše komplet, takže budeš platit u jednoho vše za vodovodní připojení i za vodní medium. Jenže to vodní medium bude i poskytovat někdo jiný,ale zařízení , trubky,vodoměr nebude… takže třeba by jsi dal 70kč za kubík včetně všeho… jenže ty odejdeš k tomu druhému, co jen ti prodá to vodní medium. Cena bude 50kč ,ale už ti nedá to ostatní… jenže ten o má ostatní, tak tomu zaplatíš 40kč. takže pak v celku oběma 90kč místo 70kč..tam uvidíš, že bys jako ušetřil 20 Kč, ale v globále vlastně dáš více nežli , kdyby to bylo jen u toho jednoho, co vlastní tu vodovodní síť..a proč tamten mohl dát levněji,co neměl to ostatní? Protože on to kupuje ve velkém od vodáren za 30kč,ale není tam právě to ostatní.
a navíc co třeba i servis okolo? To také může dělat rozdíly.

cochee

Nejefektivnější způsob je dnes podle mě přihlášení se do elektronické aukce. Viz zdroj.

Zdroj: www.ecentre.cz

Lesňák

Já osobně nedám dopustit na dodavatele Enra. Jsem u něj už od loňského roku, a od té doby jsem už ušetřil nemalý peníz. Přejití je vážné lehké (téměř všechno vyřešili za mě) – http://enra.cz/jak-prejit-k-nam – a komunikace s nimi je vždy rychlá a spolehlivá. Jestli chcete ušetřit za plyn, za mě rozhodně Enra. David

Dominno

pokud chceš ušetřit, tak asi Armex, já jsem s nimi přes půlroku spokojen a výrazně oproti dřívějšku ušetřím

cynique

klob: Co to tady blábolíte? Prvotní výrobce není plynárna – plyn se nevyrábí. Zdroj je těžební společnost a není to odpad při těžbě. Nejlepší cena je burza, protože energie je komodita.
Elektroměr ani plynoměr si nikdo nekupuje, patří rozvodné soustavě, Bratr neplatil, tak mu ho odmontovali a pak musel udělat revizy a „koupit elektroměr“. – to se stáva. Při změně dodavatele se nic takového neděje. Ceny za distribuci jsou pevné a stanovuje je ERÚ, ne ČEZ.
Víte co Wobbeho číslo a jak je soustava zapojená? Že se montujete do kvality plynu? Jak se vůbec počítá množství dodaných kWh? Co dělá Transgas?
Nemáte tušení že existuje distribuce a obchodník s komoditou, že to upravuje zákon, že je tu ERÚ.
Píšete nesmysly. Odvolávate sa na selský rozum. Proč? Když ho nemáte?

mosoj

Právě že většina co mají mají problémy neplatí. V tom případě je budou mít ale všude. Proto zdejší rady vyznějí do prázdna.
bez plynu nikdy nezůstane, ERÚ to jistí, ale u těch dodavatelů které uvádí na svých stránkách věřím že se nic takového nestane.
Zaplatit plyn ale musí!!!