Rokio

Které znáte české přísloví, které v současnosti v Česku už většinou neplatí?

Mě napadají tyto dvě:

  1. Bez práce nejsou koláče.
  2. Na každého jednou dojde.

Předem děkuji za odpovědi a přeji vám pěkné předjaří!

Nejlepší odpověď
quentos

S poctivostí nejdál dojdeš.

Další odpovědi
zjentek

Dej a bude ti dáno.

Ale znám jedno, Rokiáči, kterého se já osobně dlouhá léta držím a ono se fakt plní, čili platí! Je to- dej a nebude ti dáno! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Ametyst

Většina z nich. Třeba Na každém sprchu je pravdy trochu. Blbost.
Co tě nezabije, to tě posílí. – Ne, to tě zabíjí jen pomalu a postupně. Jako když se vaří žába.

plebs

Jejich mnoho na př. některým politikům by pomohlo, Zlaté slovo které zůstane v ústech, Kam čert nemůže tam nastrčí ženskou, pro mladé Mladí ležácí staří žebráci a pro Ismus, Zadarmo ani kuře nehrabe.