zjentek

Které polské město vážně stojí za návštěvu?

Mám v plánu v brzké době vyrazit na pár dnů z Prajzské do Polska. Změna je život. Hodlám navštívit nějaké tamní město, jen tak, pár dnů se toulat v neznámu a poznat nové. Musí však být do vzdálenosti max.1000 km, protože na benzín mám vyčleněno pouze do 5k kaček. Které by to podle vás mělo být? Návštěvou kterého rozhodně nepochybím/ne­prohloupím? Dáte nějaký tip? Vyzdvihnete jedno před jiným? Z jakých důvodů? (Zajímá mě kultura a společnost- historie- ostatní kultura a společnost😉, děkuju.)

Nejlepší odpověď
Rokio

Hlavní město Polska Varšava je určitě pěkné místo ke zhlédnutí. Navíc tam budou příjemnější teploty teď v létě než v Česku.

Další odpovědi
paul1

Doporučoval bych Krakov, kdysi jsem se tam byl podívat:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Krakov

led

Krakov je pomerne blízko a pozdraviť sa s Drakom sršiacim oheň pod Wawelom tiež nie je na zahodenie. možno aj nejakú unesenú princeznú zachránite.
Wašawa v čase letných prázdnin je precpaná turistami.
Ale čo stojí za pozretie je Bielovežský prales, vidieť jedinečných zubrov, je na hranici vzdialenosti vášho záujmového okruhu.

da ny

Krakov, Zakopané, Gdaňsk.

Dochy

Pokud se nepletu, tak do 1000km máš celé Polsko 😉
Navigace od Prahy k Hellu mi ukazovala něco kolem 900km.
Tak asi Waršava, Gdaňsk…

zjentek

Dochy, 900? A kde to seš, z Prajzské je to 700! 😃🤪🐔

Dochy

Však píšu: Poblíž Prahy (necítím potřebu vypisovat adresu, když budeš mít velkou touhu mi přijet dát přes hubu, klidně se domluvíme poštou 😉 ) a trasa přes Německo. Zkrátka do 1000km se Ti vejde celé Polsko, nevím o tom, že by měli nějaké zámořské kolonie. A nevím jak teď ale před rokem tam měli PHM i potraviny levnější než my v ČR.