Avatar uživatele
zjentek

Které polské město vážně stojí za návštěvu?

Mám v plánu v brzké době vyrazit na pár dnů z Prajzské do Polska. Změna je život. Hodlám navštívit nějaké tamní město, jen tak, pár dnů se toulat v neznámu a poznat nové. Musí však být do vzdálenosti max.1000 km, protože na benzín mám vyčleněno pouze do 5k kaček. Které by to podle vás mělo být? Návštěvou kterého rozhodně nepochybím/ne­prohloupím? Dáte nějaký tip? Vyzdvihnete jedno před jiným? Z jakých důvodů? (Zajímá mě kultura a společnost- historie- ostatní kultura a společnost😉, děkuju.)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? led před 298 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Hlavní město Polska Varšava je určitě pěkné místo ke zhlédnutí. Navíc tam budou příjemnější teploty teď v létě než v Česku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Doporučoval bych Krakov, kdysi jsem se tam byl podívat:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Krakov

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Krakov je pomerne blízko a pozdraviť sa s Drakom sršiacim oheň pod Wawelom tiež nie je na zahodenie. možno aj nejakú unesenú princeznú zachránite.
Wašawa v čase letných prázdnin je precpaná turistami.
Ale čo stojí za pozretie je Bielovežský prales, vidieť jedinečných zubrov, je na hranici vzdialenosti vášho záujmového okruhu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Krakov, Zakopané, Gdaňsk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud se nepletu, tak do 1000km máš celé Polsko 😉
Navigace od Prahy k Hellu mi ukazovala něco kolem 900km.
Tak asi Waršava, Gdaňsk…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Dochy, 900? A kde to seš, z Prajzské je to 700! 😃🤪🐔

Avatar uživatele
Dochy

Však píšu: Poblíž Prahy (necítím potřebu vypisovat adresu, když budeš mít velkou touhu mi přijet dát přes hubu, klidně se domluvíme poštou 😉 ) a trasa přes Německo. Zkrátka do 1000km se Ti vejde celé Polsko, nevím o tom, že by měli nějaké zámořské kolonie. A nevím jak teď ale před rokem tam měli PHM i potraviny levnější než my v ČR.

Nový příspěvek