michalds

Která životní dekáda je podle vás ta nejlepší?

Příp. kdy jste se cítili nejlépe, nejúspěšněji, atd…

Nejlepší odpověď
Drap

dětství a desátá léta (věka do 20 let)

Špatná anketa, chybí jiná možnost. Myslím, že nejlepší je desátá dekáda, i když jsem ji ještě nezažil, ale to už má člověk vše dovoleno a nikdo si ho nedovolí opravovat. Děti jsou v důchodu, mají na člověka čas a i celá řada dalších výhod mne napadá.

Další odpovědi
da ny

dětství a desátá léta (věka do 20 let)

V anketě chybí jiná možnost.
Úzce vymezujete čas….. Po sedmdesátce člověk nežije? Pro ně anketa není? Proč by nemohl prožívat svůj nejlepší, krásný čas?

Věk jste nepřesně zaměnil za léta 😉
Když jsem se narodila, začala 60. léta. Ta 30., 40. a 50., nepamatuji.
Svůj život jsem začala prožívat na počátku 60. let.
Co se týká češtiny a matematiky, stvořil jste „paskwill“. :/

Dětství a mládí (do 20 let /jsou to 2 dekády/) jsem měla bezstarostné, krásné. Život v dostatku všeho, čeho je k životu třeba.
Jsou to už jen pěkné vzpomínky.

Nejkrásnější období životy, prožívám i nyní. (dáváte na výběr jedinou možnost, bez
„jiné možnosti“, která bývá ve zdejších anketách obvykle přítomna).
Sleduji, jak se daří dětem, vidím „plody“svého úsilí i výchovy 😉 Oni pomáhají mně, já pomáhám jim.
Těším se z vnoučátka (5 let).
Těším se i na další roky. Nejlepší bude ta poslední (dekáda, než člověk odejde…..).

Rokio

dvacátá léta (20 - 29 let)

Tonda Káňa

dětství a desátá léta (věka do 20 let)

Za děcko vše platí rodiče, nemusí se starat o dluhy, hypotéku, exekuce, nemusí platit alimenty, živit rodinu. Jo, dětství bylo fajn…

orwell

30tá léta

Při pohledu zpět se mi jeví jako nejlepší věk mezi třicítkou a čtyřicítkou za předpokladu, že nemáš nějaký průšvih se zdravím. Ten ovšem můžeš mít v kterémkoliv věku.

Ametyst

dětství a desátá léta (věka do 20 let)

Úplně přesně- předškolní věk do 6 let. Jak už jednou vstoupím do školy, je konec legrace a bezstarostného dětství.

Kazatel

dvacátá léta (20 - 29 let)

Schluker

dvacátá léta (20 - 29 let)

df

dětství a desátá léta (věka do 20 let)

Mohls dát 5 dekád a jinou odpověď v 6. bodě. Mě je 43. Takže ještě nemohu posoudit 4., 5., 6., 7. dekádu. Ale prozatím u mě vede první dekáda, kdy byl ještě socialismus a chodíval jsem panu Burianovi do obchodu, pádž byl starej a nemohl zvednout jednu ruku po zranění v 2. světové válce, když dostal kulku do ramene. A vždy, když jsem přišel s nákupem v plátěné tašce a odevzdával jsem výdavek, pan Burian mi dal búra, i přesto, že jsem byl takový lumpík, že jsem mu nedal celý výdavek, nechal jsem si pár korun, za což se mu dodatečně omlouvám. A já si pak mohl koupit nějakou sladkost, třeba nugátovou čokoládu, která stála 4,50 Kčs, a kterou jsem tak zbožňoval, nebo jsem si kupoval jahodovou dřeň za kačku, nebo Lednáčka taky za kačku, Tatranku za 1,70 Kčs a tak různě a podobně. A lidi byli příjemní, zdravili se a sousedi nás děti měli rádi a povídali si s námi, když sedávali venku na lavičkách. Paní Králová, to byla zlatá paní a z prostředního vchodu jinej pan Burian nosíval hnědej klobouk a vždy jej před dámou smekl, když jí zdravil. Jo, byla to krásná doba

michalds

df: krásně napsané. Hezká povídka. 🙂

df

🙂

michalds

Drap, da ny: věřte mi, že bych anketu rozšířil třeba i na 10 dekád, ale Odpovedi.cz umožňují tvorbu anket až do výše max. 6 možností.

Tonda Káňa

Drap, většina lidí v desátý dekádě jsou lidi s altzheimerem co si ani sami nedojdou na záchod a jsou odkázáni na pomoc okolí. Né, tohle je asi to nejhorší období, kdy se lidi už naopak těší na smrt… Vlastní zkušenost!