Jarmil11

Která součástka v autě s turbomotorem při přeřazení dělá něco jako „stututu" nebo „tssss"?

Nejlepší odpověď
Hlada

Zřejmě máš na mysli blow off ventil. Je to ventil, který změnšuje snížení otáček turba při ubrání plynu tak, že odpustí tlak mezi turbem a škrticí klapkou, čímž vydá zmíněný zvuk. Často se nahrazuje přehráním zvuku z reproduktoru.

Další odpovědi
jpau

Z popisu usuzuji že by to mohlo být úplně všechno…

Lamalam

Kdyby to dělalo „bzzbzz“ tak bych věděla, ale „stututu“ nebo „tssss" mi nic neříká.

mosoj

Tssss dělá maminka, když chce aby se dítě vyčuralo. Sice nevím jestli tam není o jedno es víc, nicméně kouknul bych se pod auto jestli tam někdo to tsss opravdu nedělá.

Mc Merkurion

… u mně to dělá rádio, když jedu tunelem …

Válek Petr

Řekl bych, že turbo nasávající si vzduch.

carlosbomber

chtělo by to více informací o autě. takhle mužeme jen hádat.