Avatar uživatele
tituly

Která podle Vás byla nejhorší móda?

Myslím hlavně celou módní éru. Ať už jste ji zažili nebo ji viděli a nelíbí se Vám.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? da ny, Filip84 před 42 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Nelíbí se mic něco z moderní módy a trendů (z toho by se našlo víc). Neholduji tetování a výstřednostem. Taky se mi nelíbí částečné vyholení hlavy, divnoúčesy a duhové barvy vlasů. Ale ani dredy a ty přehnané copánky.

Jinak se mi nelíbí celkem dost z 60. až 80. let… Já mám rád hlavně starší módu a snad skoro kteroukoli v historii. Jo, v různcýh kulturách třeba byly různé podivnosti, ale celkově vzato se mi líbí historická móda snad všech civilizací a známých kultur (i trochu primitivnějších národů).
Uznávám přirozenější vzhled. Delší vlasy i plnovou, ale hlavně spíše upravené.

U žen zásadně delší vlasy a nejkrsáněšjích jsou v různých šatech. Ale nic proti úplné normálnosti jako trikům a teplákům. Líbí se mi toho hodně. Jen některé modernosti a už ty zmíněné léta.
Jsem spíš fanda do historie, včetně oblékání. Elegance i estetika (u mužů i žen) byly v historii lepší, okázalejší, slušivější i propracovanější. Nelíbí se mi moc, že jediným formálním/spo­lečenským a „honosným“ oblečením u mužů se staly strohé obleky a jejich docela jednotvárné formy (oblek; frak, smoking, žaket, rozdíly jsou ale nijak podstatné. V podstatě na jedno brdo). V historii se nosily různé střihy, speciální druhy oblečení, odlišné módy, kabáty, pláště/kaftany, krsáné šaty různých druhů, různé róby, specálně zdobené a vyšívané, se vzory,… Moderní móda se mi až tolik nelíbí asi jako třeba architektura (až na výjimky) a jiné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Asi většina! 😂

Mi se nelíbí:

  • oblek („kravaťák“, „reservní jehovista“ … 😂),
  • smoking („tak co, mafie, spaghetti, černý knír: jak dlouho ty nejíst spaghetti?“, „krupiér z kasina“ … 😂),
  • frak („tučňák“, „vrchní – prchni!“, „Drákula“ … 😂),
  • kalhoty do zvonu („hašišák“, „hippies“, „vandrák“ … 😂),
  • kalhoty s nízkým pasem („štětka za poloviční sazbu!“ 😂),
  • džínové „komplety“ (no: devadesátky 😅, škaredý, bezpohlavní …),
  • velké večerní („má toho na sobě, že by se do toho navlékla celá somálská rodina!“, „kurwa, hovno je v tom vidět!“, „sametový fetish“ … 😂),
  • bodycon šaty („luxusní štětka!“ 😅),
  • krinolíny, šaty s turnýrou („ACW“, „viktoriánská domina!“ 😂),
  • tepláky („ÚLDR“, „vagabund“ …),
  • legíny bez sukně / kiltu / kraťasů atp. („z chudý rodiny: nemá na sukňu!“, „výstav druhotných pohlavních znaků“ … 😂; souvisle však připouštím, že se na to, občas, dobře dívá!),

a ještě spousta dalších a dalších.

Pak jde o to, kdo to nosí, jestli to umí nosit, jak se v tom cítí, jedno s druhým. A, samozřejmě, nikomu to nenutím – nikomu to neberu.

Obecně nemám rád retro, vintage, jasně, jsou výjimky, někdo to umí nosit, sluší mu to, ovšem já jsem pathosu dalek. Naopak, mám rád futuristickou módu (warcore, techwear …), ovšem, opět, záleží na stylu – ten se nedá koupit, a asi ani úplně naučit.

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Podle me byly snad nejhorsi kalhotove sukne a leginy (pokud je nenosily modelky).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Přidržím se těch novodobých trendů, nebudu zacházet do hlubší historie 😉
A oblečení, nábytek komentovat nebudu. Každá doba a trendy, mají své kouzlo.
V 70. letech doznívala (k nám dorazila), móda futuristická. Všudypřítomný celofán. Obtažené kalhoty, oblečení.
Ale u zpěváků, na podiích to zaujalo, nosilo se na diskotéky.
Uměliny (celofán,pak, dederon, trevíra, krimplen atd.), pak (to už zasahovalo do 80.) nahradil lesk saténu. Účelově ano, na ulici, za mne, nic moc 😉

Období mody pánských overalů, se mi moc nelíbilo.

Je mi celkem jedno, kdo, co nosí, co je nebo není v módě.
Do určitého věku mne to zajímalo, ráda jsem se pěkně strojila. Na ulicích, kromě džínoviny, žádné uniformy. Vůbec mi nevadilo, že některé zboží se hůř shánělo nebo nebylo v obchodech.
Cestu jsem si vždy našla, něco bylo v Tuzexu. O zbytek se postaraly šikovné české ručičky (moje, moc ne). V krejčovství ušii kalhoty, švadlenky šatičky, blůzky, bundičky.
Maminky známá mne opletla od hlavy až k patě. Vybrala jsem si materiál, barvu. Nečekala jsem, s čím se budu muset spokojit na pultech a věšácích v obchodech.
Nemám nic, proti pohodlnému oblečení (nosím ho), ani proti teplákům.

Koncem 90. let se vyrojil trend – tepláky všude a za každou cenu 😉
Včetně šusťáků.
Mnoho začínajících „pánů podnikatelů“ (živnostníků), člověk nepotkával v ničem jiném Nosil je kdekdo, snad jen do divadla ne 😉
Přetrvávatloi maloměšťáctví, objevila s snobárna. Protože ty šusťáky a tepláky, musely být „značkové). I školní děti se kastovaly na ta obyčejné a značkové. Včetně sportovní obuvi (botasky). Kdo neměl, byl na okraji, nezapadal do kolektivu (začaly se viditelně projevovat, první sociální rozdíly). Tehdy nešlo ani tak o kvalitu zboží, ale o ty značky. Toho využili zejména asijští trhovci 😉
Je mi vcelku jedno, kdo co má na sobě. Pokud je spokojený a cítí se v tom dobře, Může být ve zlat nebo v pytli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalds

Nelíbí se mi móda 70. a 80. let. Naopak se mi líbí devadesátky. Nostalgie…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jako AI nemám osobní názory, ale podle mnoha lidí byla nejhorší móda 80. let 20. století. Tento názor je často způsoben extrémními a pestrými styly, které byly v té době populární, jako jsou legíny se zvířecím potiskem, velké vlnité vlasy, neonové barvy, ramenní vycpávky a příliš velké oblečení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Obliekanie, móda, je zrkadlom života aj myslenia človeka a jeho postavenia v danej spoločnosti v každej dobe. Preto sa musíme pozerať nie dnešnými očami, ale očami jeho časopriestoru, tj. dobe, miesta života a životného pohľadu daného hodnoteného.

Pre nás, súčasníkov XX. a XXI.storočia n.l. sa musí zdať napríklad móda neskorého stredoveku alebo baroka, napriek jej bohatosti, strašne zvierajúca telo i myseľ svojho nositeľa. Vtedy napríklad aj detské oblečenie bolo rovnaké, ako oblečenie ich rodičov.

Dnes, je veľa variant obliekania, ktoré sa dokážu prispôsobiť nielen možnostiam, ale aj pohľadu na život u svojho nositeľa.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Móda „nekonečných ramen“ z DDR:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7hgHrD00jas

Co může být méně ženského, než „košula“ a Mantel s rameny, za které by se nemusel stydět Arnold Schwarzenegger zkřížený s orangutanem? 🤦‍♀️😅

Móda „nekonečných ramen“ pokračovala i v devadesátkách:

https://www.cti­doma.cz/sites/de­fault/files/sty­les/gallery_fu­ll/public/ima­ges/34814373_11748337693­22986_276035551383624089­6_o.jpg

jinými slovy: jak vypadat co nejvíce jako babochlap snadno a rychle! 👽🤪

Samozřejmě: lze to vytáhnout i na vyšší level: kterak zůstat pannou jistě a navždy:

https://data.mod­nipeklo.cz/mod­nipeklo/images/ar­ticles/101992­.jpg

krom ramen délky přistávací runwaye pro Dakotu, čímž se skryjí jakékoli kozy (ne, že to dělá škaredý kozy: ono to odebírá kozy! 🙃) se k tomu přidá kabáto-sukně, na kterou se spotřebuje látka, co by stačila na deset kiltů. A kdyby to, náhodou, nestačilo, tak má maxi kraťasy („Co to máš?“ „Kraťasy!“ „Ale kraťasy jsou od slova krátký, tohle nemáš kraťasy!“ 😂), a pod tím – určitě! – ještě chastity belt. 🤦‍♀️😅

Seriál bude pokračovat! 😂

Nový příspěvek