EDA

KTERÁ JE LEPŠÍ? PLAZMOVÁ NEBO LCD TELEVIZE?

CHTĚLA BYCH ZNÁT NÁZOR NA TELEVIZE LCD A PLAZMA. SYN TVRDÍ, ŽE PLAZMOVÉ TELEVIZE JSOU LEPŠÍ NEŽ LCD TELEVIZE. JE TO PRAVDA?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Ze zkušeností, lepší je LCD, plazma má horší obraz. Ale určitě se najdou i zastánci plazmy. Pokud máte známé s plazmou i LCD, navštivte je a obhlídněte obraz, ať si uděláte vlastní názor ;)

Další odpovědi
alexandra

To se nedá říct,kdo má pravdu.To záleží na tom co od televize očekáváte.Každá má trochu jiné priority.
LCD má jasnější a ostřejší obraz a dobře se na ní dívá za denního světla.Je odolnější a lehčí.
Plazma má přirozenější barvy,kde černá je černá,při rychlých akcích,jako je sport,nebo akční scény,je obraz čistý a nerozmazaný,a vidíte obraz dobře ze všech úhlů.Při denním světle se ale leskne a může Vám vypálit LOGO na obrazovce.
A je hodně těžká při montáži a stěhování.Jinak je to asi jedno,ale já bych radši brala LCD.

Zdroj: http://avmani­a.zive.cz/defau­lt.aspx?article=605

anonym

plazmové televizory měly dříve malý náskok před dozrávající LCD technologií, ale ten už dnes neplatí. Naopak plazma své nedostatky vyřešit nedokázala.

Výhody plazmy které dnes už nad LCD neplatí jsou – jas, kontrast, rychlost … dnešní LCD používají kvalitní obrazovky s-PVA, s-MVA které plazmu v těchto atributech dohnaly, pozorovací úhly mají perfektní 178°, stejně tak barevné podání a vysoký dynamický kontrast 50000:1, světelnost 500cd/m, 5ms rychlost.

Naopak Plasma stále ještě trpí svými starými nedostatky: gelová struktura plazmové obrazovky, která se snadno poškrábe, velmi vysoká spotřeba elektrické energie ve srovnání s LCD, nutnost časem hlučného aktivního chlazení.

LCD má vyšší životnost, nevypaluje se do ní statický obraz…

LCD technologie už plazmu definitivně porazila

nabubindes

na všech názorech je něco pravda ovšem nikdo nezmínil nezanedbatelné hledisko, proto se ptám a o jakou uhlopříčku máte zájem? mám plazmu 147cm několik let, obraz je to úžasný, dokázal bych si představit i větší

Ájínek

Tak Váš syn je na velkém omylu,LCD.je podstatně lepší má menší energ.spotřebu­.Zkuste si zajít do obchodu s tv. a postavte se před plazmu a potom před LCD,a co ucítíte? Plazma vydává víse tepla než LCD. V opačném případě,jestli máte v obývacím pokoji zimu,vřele doporučuji plazmu.....!!!