Která fobie na světě je tou nejrozšířenější?

Odpovědi:

Pokročilý

kdysi jsem kdesi cetl, ze vseobecne vuci hmyzu a konkretne pavouci (arachno...) ale jestli je to fakt pretrvavajici jeste dnes, to netusim..

Bronzový

Můj názor je, že si myslím, že je to strach ze smrti, ale je to komplikované, jelikož člověk si to uvědomí až těsně před svou smrtí.

Zlatý

Ve více článcích jsem četla, že nejrozšířenější fobií je agorafobie. Termín vychází z řeckého slova agora, který znamená tržnici či shromaždiště lidu. Lidé trpící touto fobií mají problémy s veřejným prostranstvím, bojí se na ulici, v parku či v obchodních centrech. Ve svém konečném důsledku vede agorafobie k tomu, že postižení lidé nejsou schopni vůbec vyjít ze svého domova. Touto fobií trpí dvakrát více ženy než muži. Na její vznik mají vliv rodinné dispozice, ale spouštěčem je většinou velmi silné emoční vypětí, například rodinné problémy či smrt blízkých osob. Tato porucha začíná obvykle až po dvacátém roce života a její léčba je úspěšná zhruba jen u dvou třetin pacientů.
Další by mohla být sociální fobie a klaustrofobie. :-))

Zdroj: nstinkt. tyden. cz/rubriky/archiv/2006- 36/ta- fobie- me- snad- zabije_15541. html

Pokročilý

u mě je to rozhodně arachnofobie(strach z pavouků) :)))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.