annas

Kruhy v obilí jsou známé. Nevíte, jaké jsou teorie o původu kruhů ve sněhu či v ledu, které se prý rovněž objevují?

Nejlepší odpověď
dědapetr

http://mapa.do­plnek.com/node/742 První záznam o kruhu v ledu pochází z roku 1930.

Zdroj: http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=1897%­3Akruhy-v-ledu-i-ve-snhu&Itemid=72

Další odpovědi
iceT

Původ není jasný
Badatelé se domnívají, že za vznikem kruhů v ledu nebo ve sněhu může být více faktorů – například energetické působení z výšky, jež způsobí teplotní změny na ledu nebo na sněhu. Další hypotéza operuje s možností, že jsou kruhy vytvořeny pomocí proudu teplejšího vzduchu, jehož paprsek by musel být úzký a přesně směrovaný. Odborníci nevylučují ani vliv neidentifikova­telných objektů (UFO) nebo teplotní působení podloží (mohly by se uplatnit výron plynů, termální pramen, geologický zlom). Vyloučit nelze ani záměrný zásah člověka, vedený touhou po senzaci.
http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=1897%­3Akruhy-v-ledu-i-ve-snhu&Itemid=72

Záhadný fenomén podobný proslulým obrazcům v obilí se vyskytuje v různých oblastech světa včetně Kanady. Tentokrát šlo o kruhy, které se objevily na zamrzlých jezerech. Jsou dokonale přesné, pomalu se otáčejí a odborníkům se prozatím nepodařilo zjistit, jak vznikly. Vždy se objevují na tenkém ledu, který by se musel pod člověkem prolomit. Jistá Joan LaFortyová zjistila, že na ledové skořápce jezera poblíž jejího domu byla narýsována kružnice o průměru asi pěti metrů. Na čáře široké osm centimetrů led částečně roztál, jako by byla kresba vytvořena nějakým tepelným zdrojem.

Zatímco v případě kruhů v obilí se spekuluje i o stopách po přistání mimozemského létajícího stroje, zde je tato možnost prakticky vyloučena. Dosednutí na tenký led by si jistě každý rozumný, třebaže mimozemský pilot rychle rozmyslel.

Po zveřejnění zprávy o ledové kružnici u domu paní LaFortyové na sebe nenechaly dlouho čekat informace o dalších nevysvětlitelných kresbách na kanadských jezerech. Jeden z kruhů se objevil například na malém jezírku v Quebeku. Dodejme, že tento fenomén se projevil už i v naší republice.

http://ww.smi­sene.webzdarma­.cz/view.php?cis­loclanku=2011030008

a taky jsem před časem viděla pořad,pojednával o zvláštním místě v ČR,kde na zmrzlé zemi se vytvořil pravidelný kruh,který má ze záhadných důvodů o několik stupňů vyšší teplotu,než okolní místa.ikdo zatím neví proč.

vagra

Kruhy v ledu
První záznam o kruhu v ledu pochází z roku 1930. Tehdy se na řece Don River v Kanadě objevil menší kruh otáčející se kolem vlastní osy s periodou 150 sekund. Novodobější nálezy se datují od roku 1986, objevují se nápadně často ve Švédsku.
Kruhy ve sněhu
Tři prstence se například objevily ve sněhu na úpatí jedné turecké hory. Několik obyvatel Moskvy bylo konsternováno, když 21. prosince 1991 na sněhu před domem objevili soustavu soustředných prstenců, které dosahovaly průměru až osm metrů.
Původ není jasný.Badatelé se domnívají, že za vznikem kruhů v ledu nebo ve sněhu může být více faktorů – například energetické působení z výšky, jež způsobí teplotní změny na ledu nebo na sněhu. Další hypotéza operuje s možností, že jsou kruhy vytvořeny pomocí proudu teplejšího vzduchu, jehož paprsek by musel být úzký a přesně směrovaný. Odborníci nevylučují ani vliv neidentifikova­telných objektů (UFO) nebo teplotní působení podloží (mohly by se uplatnit výron plynů, termální pramen, geologický zlom). Vyloučit nelze ani záměrný zásah člověka, vedený touhou po senzaci.
Bližší podrobnosti najdete na zdroji

Zdroj: zkráceno z-http://www.spi­rit.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=1897:­kruhy-v-ledu-i-ve-snhu&catid=54:za­hady&Itemid=79