Miroslavst

Krev a její složky. Dá se oddělit?

Lidi prosím nenadávejte mi, možná je to blbá otázka, ale napadla mě dnes, když jsem mluvil s mámou. Prý má málo červených krvinek po chemoterapii a plno lécích. Dala by se provést třeba transfuze jen červených krvinek, kterých má míň nebo to nejde?
Vím, že se dá dát plazma, ale co to ostatní?
Samozřejmě léky na obnovu nebo jídlo, které podporuje tvorbu, ale co dát ty krvinky od zdravého člověka?
Díky za rady.

Nejlepší odpověď
anonym

samostatne cervene krvinky se rozdelit nedaji,bohuzel to jde resit krevni plazmou,ta prirozene obnovi novou cinnost krvinek ktere „schazi“,a dale se pokracuje lecbou leky,blba otazka to neni
Doplňuji:
cervene krvinky jsou nejspecilizovanejsi neprave bezjaderne bunky bez organel ktere nemaji delici shopnost