ModráHouska

Krav maga? ANO x NE ? Zajímal by mě váš názor.

Pro ty, co by náhodou nevěděli oč se jedná.. Jde o systém sebeobrany,boj zblízka.
Zajímalo by mě, jestli s tím máte nějaké zkušenosti a mohli mi tuto bojovou techniku doporučit?
Na mojí škole se vyučuje ještě musado, což je taky bojové umění, takže všichni jsou proti KM. Nebo teda většina. Různě na to nadávají…
KM na naší škole funguje teprve od letošního roku a uvažuju, že bych jí vyzkoušela. Už jen z toho důvodu, že není tolik fyzicky náročná jako musado a v dnešní době by bylo dobré se umět ubránit.
Stejně bych prosila vaše zkušenosti a názory.
Děkuji.

Odpovědi
anonym

Musado (´povolené´ pro civilisty*) je velmi ´podobné´ KrawMaga, jde o rovnocené techniky.
___
*) ´čisté´ Musado je zakázáno učit mimo ozbrojené složky, jde spíše o útočné, než obranné techniky – takže pokud nejde o vojenskou nebo policejní školu, neměly by se do výcviku dostat