Avatar uživatele
Tonie

Krátké vlasy Sinéad O'Connor

Napadlo mě, zajímalo by mě, jestli byl nějaký důvod proč tato zpěvačka nosila tak krátké vlasy. Jestli je to kvůli nějaké nemoci nebo jen tak, že se jí to líbilo, nevíte někdo?
Na wiki jsem se nic nedočetla..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, barnajka před 4636 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Imidž.
každý spevák sa chce nejako odlíšiť, nielen spevom ale aj vizuálom -vlasy, oblečenie, pohyb, technické javiskové efekty…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

na wiki to píšou, ale na anglické. Bylo to její rozhodnutí – „na protest proti tradičnímu pohledu na ženy“.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sin%C3%A9­ad_O%27Connor

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Co jsem kdysi četla, tak ta holá hlava byla ze strany Sinéad jakousi vzpourou – vždycky ji prý všichni považovali za hezkou (krásnou) a ona si slávu nechtěla vydobýt tím, jak vypadá. Chtěla, aby ji všichni brali jako umělkyni, zpěvačku…aby hodnotili její hlas a její hudbu, ne její krásu. Nechtěla být další popovou „pipinou“ typu Madonna. Vlasy odjakživa byly chloubou žen, symbolem jejich „ženství“ a krásy. Proto je Sinéad dala dolů, aby se té nálepky krásky zbavila. Paradoxně jí to ale moc nepomohlo – veřejnost sice její sestřih v první chvíli dost šokoval, ale celkem rychle si všichni na tu změnu zvykli a Sinead prakticky dodneška platí za jednu z mála žen, která vypadá sexy i s holou hlavou :))

Ještě mě napadá jeden možný důvod toho jejího ostřihání – Sinéad o sobě jednu době prohlašovala, že je lesba. Lesby často nosí sestřih „na kluka“, nemají takový ty fintilkovský móresy, nepotrpí si na mašličky a kanýrky a lokýnky… Tak možná i tohle v tom sehrálo roli, kdoví…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Já jsem se kdysi kdesi dočetla,že tato zpěvačka nosila tak krátké vlasy ze smutku nad smrtí maminky,ale ověřeno to nemám.Na Novinkách byl o ní nedávno článek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek