Tonie

Krátké vlasy Sinéad O'Connor

Napadlo mě, zajímalo by mě, jestli byl nějaký důvod proč tato zpěvačka nosila tak krátké vlasy. Jestli je to kvůli nějaké nemoci nebo jen tak, že se jí to líbilo, nevíte někdo?
Na wiki jsem se nic nedočetla..

Nejlepší odpověď
led

Imidž.
každý spevák sa chce nejako odlíšiť, nielen spevom ale aj vizuálom -vlasy, oblečenie, pohyb, technické javiskové efekty…

Další odpovědi
quentos

na wiki to píšou, ale na anglické. Bylo to její rozhodnutí – „na protest proti tradičnímu pohledu na ženy“.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sin%C3%A9­ad_O%27Connor

barnajka

Co jsem kdysi četla, tak ta holá hlava byla ze strany Sinéad jakousi vzpourou – vždycky ji prý všichni považovali za hezkou (krásnou) a ona si slávu nechtěla vydobýt tím, jak vypadá. Chtěla, aby ji všichni brali jako umělkyni, zpěvačku…aby hodnotili její hlas a její hudbu, ne její krásu. Nechtěla být další popovou „pipinou“ typu Madonna. Vlasy odjakživa byly chloubou žen, symbolem jejich „ženství“ a krásy. Proto je Sinéad dala dolů, aby se té nálepky krásky zbavila. Paradoxně jí to ale moc nepomohlo – veřejnost sice její sestřih v první chvíli dost šokoval, ale celkem rychle si všichni na tu změnu zvykli a Sinead prakticky dodneška platí za jednu z mála žen, která vypadá sexy i s holou hlavou :))

Ještě mě napadá jeden možný důvod toho jejího ostřihání – Sinéad o sobě jednu době prohlašovala, že je lesba. Lesby často nosí sestřih „na kluka“, nemají takový ty fintilkovský móresy, nepotrpí si na mašličky a kanýrky a lokýnky… Tak možná i tohle v tom sehrálo roli, kdoví…

iceT

Já jsem se kdysi kdesi dočetla,že tato zpěvačka nosila tak krátké vlasy ze smutku nad smrtí maminky,ale ověřeno to nemám.Na Novinkách byl o ní nedávno článek.