kusovka

Koupila jsem si notebook s WIFI ale …

Dobrý den, můžete mi někdo „po lopatě“ vysvětlit, k čemu mi to WIFI je, jak se připojím a kolik komu zaplatím??? Děkuji moc

Nejlepší odpověď
blesk26

WIFI v notebooku znamená, že je schopen se připojit k nějaké síti bezdrátově, to znamená, nemusíte do něj mít zastrčený síťový kabel.

Prakticky to pro domácí použití funguje tak, že si pořídíte nějaké připojení k internetu (nebo nějaké máte). Je úplně jedno, jestli to je ADSL od O2, nebo kabel od UPC, nebo bezdrát od nějakého lokálního poskytovatele. Výsledek je, že vždy máte do pokoje přivedený kabel. Většinou potřebujete ještě modem, do kterého kabel píchnete, aby vám internet fungoval (ten ale většinou dostanete od provozovatele). No a pak je na vás, jestli z modemu vedete kabel do počítače, nebo jestli se chcete připojovat bezdrátově (wifi). Některé modemy fungují jako tzv. wifi routery, tj, že přímo ten modem dokáže bezdrátově vysílat, pokud takový nemáte, musíte si k tomu pořídit ještě nějaký wifi router nebo switch, to záleží na konkrétních vlastnostech vašeho internetového připojení a vašich potřebách.

Takže shrnutí: za WIFI jako takové nic neplatíte, platíte jen za svůj internet, jaký doma máte. Notebook s wifi Vám akorát umožňuje připojit se bezdrátově k síti (doma k tomu modemu, v hospodě atd.)

Další odpovědi
katany007

Wifi bi mnělo být bezplatné připúojení k netu. připojíte se k němu přes LANÚ VLAN. Dá se říct vzduchem bez kabelu. PLATBA, tady v Praze jsou WIFI KAVÁRNY, kde se nic neplatí a někde jsou pc a někde né. U mně na severu čech, ve Šluknovském výběžku se platí zhruba 20kč/půl hodiny. Na to wifi je většinou na kraji notebooku tlačítko, někdy je naněm obrázek satelitu.

Zuzka78

poradím Vám, protože sami jsme kupovali notebook nedávno. Nebudu Vám to vysvětlovat odborně, protože tomu nerozumím. Vy můžete chytnout signál od někoho jiného třeba v domě, My osobně jsme chytli signál, ale šel jenom na jednom místě a nebylo to po celém bytě, a protože máme pevný internet na PC, museli jsme přikoupit Wifi router(cca 800,–)a ten se musí propojit s modemem. A teď chytáme signál po celém bytě. Ale jestli nemáte zaplacený, ta můžete chytat cizí signál a buď budete mít štěstí a budete mít signál dobrý a nebo budete mít špatný signál, tak doporučuju zavést internet.