TOM11170

Ahoj. Jaké zvolit připojení k netu pro notebook,WIFI,nebo USB modem od operátora? Díky za odpověď.

Jaké připojení k internetu
Doplňuji:
No víš,já se v tom moc nevyznám,ale u toho USB mě odrazuje hodně nízký FUP. Za 3Giga chtějí 323,–a já jsem na netu často. U WIFI je prý neomezeny FUP.

Nejlepší odpověď
Johny_r

Podle toho, kde to chceš používat. Pokud jenom doma, zřejmě Tě vyjde levněji (a bude rychlejší) zaplatit si nějaké pevné připojení (DSL, kabelovka) a pomocí WiFi routeru si vytvořit vlastní WiFi síť a v té se připojovat s notebookem. Pokud chceš mít internet dostupný i tam, kde zrovna není žádný WiFi hotspot, budeš muset zaplatit nějaký mobilní internet.
V případě mobilního internetu není USB modem jediné možné řešení. Dnešní chytré telefony umí nasdílet připojení, takže stačí připojit telefon přes USB k notebooku a aktivovat v něm funkci sdílení připojení. Pak stačí zaplatit si u operátora nějaký odpovídající balíček internetu. Další možnost je nasdílet připojení z telefonu přes WiFi. To už neumí každý telefon, ale některé ano. Stane se z nich WiFi hotspot a připojíš k nim notebook pomocí Wifi. Pokud chytrým telefonem nedisponuješ, nezbývá Ti než pořídit USB modem.
Doplňuji:
Jasně, ale to pořád nic nemění na tom, odkud se chceš připojovat. WiFi funguje jen tam, kde je pokrytí nějakou sítí – tzv. hotspot nebo třeba doma, pokud Tě tam nějaká firma připojí přes WiFi. Pokud se můžeš nechat připojit přes WiFi doma, tak klidně můžeš. Obvykle je to ale horší řešení než nějaké ADSLko (citlivost na počasí, horší rychlosti atd.). Takové WiFi připojení Ti bude fungovat jen doma. Naproti tomu mobilní připojení bude fungovat všude, kde je mobilní síť (takže skoro všude, byť někde rychleji a jinde pomaleji).
Co se týče FUP, záleží na tom, co na netu děláš. Pokud surfuješ po webu a stahuješ maily, tak nemáš šanci spotřebovat 3GB. Pokud ale stahuješ filmy, muziku nebo sleduješ online video, tak můžeš narazit. Takže zvaž, jestli Tě takové FUP omezuje nebo ne.

Další otázka je samozřejmě rychlost. Mobilní připojení někde na vesnici pojede pravděpodobně hodně pomalu. Ve větších městech jsou rychlosti úplně jinde. Takže jde o to, jaká je rychlost u Tebe doma. Na to pozor.

TOM11170

Tak jsem sehnal jednu firmu,co dělá i televizi a telefon a shodou okolností mají už v našem domě rozvody a ti po mě chtějí něco přes tři stovky měsíčně a nic navíc(instalece atak).A FUP bez omezení,takže super.Chci Ti poděkovat,že jsi se mnou ztrácel čas.