SEMPAKO

Od koho je nejlepší pevný internet? A který tarif je asi nejlepší?

Od o2? T-mobile? Vodafone? Předem Děkuji:)

Nejlepší odpověď
beer

Musíš vycházet z místa bydliště a teprve pak vybírat z nabízených možností – ne všude je to stejné !!
Tady v Brně je z těch pevných (kabelem) celkem solidní NETBOX a snad nejrozšířenější UPC.
Doplňuji:
Tebou jmenovaná připojení se zde používají jen z nouze a tam, kde jiná možnost není.

Pro tebe stačí ale zadat do Google např.: ‚poskytvatelé internetu Plzeň Vančurova xy‘ (bydliště) a hned uvidíš nabídky a můžeš je porovnávat.

Další odpovědi
anonym

Podívej se na virtuály, kupodivu někteří jsou levnější než tebou jmenované, ačkoliv to provozují v jejich síti.

mosoj

Tak nevím. Vedení je stejné, takže limitní technické parametry budou také.
V každém případě je upload velmi pomalý, ale dost lidem to nevadí.

McArthur

Pod pojmem „pevný internet“ si představím takové připojení, kdy není potřeba mobilita, tj. do domácnosti nebo do firmy. V takovém případě bych volil buď něco na technologii ADSL, kde jediný vlastník kabelů je O2 a ostatní jen přeprodávají jejich služby. Nebo druhou možností jsou místní poskytovatelé, např. kabelové televize či lokální provideři. Ti druzí obvykle mají nejrychlejší připojení a nejlepší ceny, ale také nejmenší technické týmy pro řešení nenadálých situací. Pokud to máte domů, tak jsou ale nejlepší právě místní provideři.

A tarif? To je těžké, když nevíme, kterou firmu pro připojení k Internetu volíte.

PetrXY

Na tohle je těžká odpověď, to si musí rozhodnout každý sám podle svých možností a požadavků na internet. Já mám např. UPC a jsem s ním spokojený.

SimonkaPony

Dobrý den, záleží na přesné adrese. Jestli je to panelový dům, pravděpodobně je tam dostupnost optiky nebo DSL. Pokud jde o rodinný barák a není zde zavedený telefonní kabel, je zde buďto bezdratové připojení a nebo 4G LTE. Mrkněte na srovnávač internetu, televizí a tarifů www.porovnejsito.cz , kde si zjistíte nabídky podle vaší přesné adresy.