Stříbrný

Koupil jsem si trochu poměrně drahé kolumbijské kávy. Nevíte někdo, jak bych si měl co nejlépe vychutnat?

Pokud možno bych si jí chtěl vychutnat tak, jak to dělají odborníci na kávu a kávozpytci.

Otázka tedy zní:
sladit / nesladít ?
mlíko / nemlíko ?

Nebo možná ještě něco dalšího, co nevím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kávu nemiešať s inými chuťami. Káva má chutiť a voňať ako káva.
Neviem o aký typ kávy ide, do automatu, zrnkovú (na turka), do džezvy (preváranu vo tri vrhy)...
V každom prípade na vychutnanie kávy si treba spraviť pohodu a príjemnú spoločnosť
videa o káve:
http://www.cerstvakava.cz/…
príprava kávy:
http://www.cerstvakava.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

A k tomu přidej ještě další otázky: espresso / turek / v džezvě? S kardamomem / bez něj? Konzumace kávy není něco, co by bylo svázané nějakým nepřekročitelným pravidlem, prostě každému co libo :-) Já třeba v práci dělám džezvu, mlíkuju podle toho, jestli jsem byl nebo nebyl líný koupit mlíko v mlíkomatu a nesladím a je to boží - ale miluju i kávičku s pěknou cremou z pressovaru v normální hospě, s reklamním keksíkem :-) prostě svět bez hranic :-) mám známého, který zásadně kupuje nepraženou kávu a praží si ji sám, udělá z toho v pressu 5 ml kapku a doplní do deci vařícím mlíkem :-)

Zlatý

Mléko určitě ne. Profíci většinou nesladí. Pokud si ji však chceš vychutnat jako laik, tak musíš jak jsi zvyklý. Pokud běžně sladíš a tuto by jsi si neosladil, tak ti zas tolik chutnat nemůže. Samozřejmě, platí to i naopak

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.