kamila44444

Kos – potrava

Našla jsem malé mládě kosa, který byl zraněný. Dala jsem ho osušit, ale teď nevím, čím ho mám nakrmit. Je už několik hodin bez jídla. Žížalu nemohu nikde najít. Prosím, čím můžu kosa ještě nakrmit, nebo kde najdu žížaly? Děkuji
Doplňuji:
Hledala jsem i na chodníku, ale nikde nic. I jsem kopala do pole :D. A když jsme u toho nebraní mláďat, tak semnou jste se o tom myslím ani nebavila. Co by jste dělala, kdyby jste šla po cestě a před vámi zmoklý kos, který se na vás tak kouká? Prostě jsem nemohla odolat. Ale díky :)

Nejlepší odpověď
briketka10

můžeš mu chytit i nějakou mouchu, žerou drobný hmyz i komáry a můry co ti vlítne domů prostě lapni a dej mu ji k večeři a kapátkem vodu na tu nezapomeň..
zkus ten hmyz rozmělnit s vodou na kaši tak jak to dělá jeho máma a tak mu to podat..
ale jestli je moc malý tak ji celou nesní, jednou jsem zachránila dva malinké holé rorýse bez peří a musela jim předžvykovat vepřové maso jsou to dravci a naučila je lítat..

HODNĚ ŠTĚSTÍ AHOJ :)

Doplňuji:
všichni tito ptáci (holubi, hrdličky, kosy, vrabci) se živí všemi druhy zrnin a tukovými krmivy, jedí i nezávadné odpadky z kuchyně, odřezky masa, pečivo atd.
nemůžeš – li sehnat žížalu dej mu libový kousek masa :)
viz článek :
http://www.csop­vlasim.cz/sta­nice/rady/zima­.php

Další odpovědi
Drap

+Žížaly najdeš pod kameny. Lépe ještě vzít rýč a přerývat někde trávník, nebo raději zahrádku

anonym

Kamilko, řešili jsme nedávno – mláďata nebrat, nesbírat. Pokud je zraněný, tak odnést veterináři, aby se o něj postaral.
Pokud chceš mermomocí dělat kosí ošetřovatelku, tak žížaly najdeš, když přeryješ někde kus záhonu. Po dešti je můžeš najít i na povrchu nebo na chodníku.
Doplňuji:
Kamilko, neřešili s Tebou, ale tahle otázka tu padla ani ne před měsícem. Podívejk se do vyhledávače a najdi si názory, které Ti mohou pomoci.
Pomáhat ptáčatům je opravdu problém. Také proto, že děti si na taková bezmocná mláďátka rychle přivyknou a když to mládě uhyne, tak to těžce nesou. Navíc poraněné mládě potřebuje odbornou péči.
Já kdysi doma honila kočku, aby dala kosům pokoj. Navečer jsem našla jejich mládě vzadu za domem, jak si na něm pochutnávala straka. Příroda je krutá, ale má svá pravidla, do nichž by člověk neměl zasahovat, pokud to není nevyhnutelné.

venkovan

www.csop.cz – záchranné stanice.
V přírodě je normální, že část mláďat zemře. Jsou potravou pro další organismy.
U některých ptáků mládě není v hnizdě, ale je někde v okolí a rodiče si ho při krmení vyhledají. Mohlo taky vypadnout z hnízda a zranit se, protože silnější jedinec ho vytlačil – opět normální konkurenční boj při nedostatku potravy či při přirozeném výběru. mohla ho z hnízda vytáhnout sojka, straka či jiný obratlovec, který hledal potravu pro svoje mláďata
Když, tak je ještě Česká ornitologická společnost: A kdyby se kosi měl iživit jen žížalami, dávno vymřou. Podíval bych se po dalším hmyzu co je teď k dostání v přírodě.

Doplňuji:
Příroda není krutá – jen člověk jí jako krutou považuje.
Ten zmoklý kos mohl mít někde vedle rodiče. To je prostě fakt, že lidi dělají z neznalosti a z nějakých humanitních důvodů hlouposti.
Pokud nevím co s mládětem – nic nedělat – nechat na místě.
Někdy je potřeba tu lítost, touhu pomoci a podobně v sobě potlačit.

jendahun

Nevím jak starý už je,ale vyzkoušel bych vajíčko na tvrdo – ,bílek,žloutek,roz­mělněný a po kouscích pinzetou do zobáčku.Kousek syrového masa rozkrájený na drobné nudličky,nebo rozmačkaný.Určitě necpi do malého kosa žížaly ani zrní.V mládí potřebují živočišné bílkoviny,až později jablko,nebo bobule.Pokud se ti ho podaří odchovat,budeš ho později muset naučit jak lovit hmyz a žížaly.Budeš mu to muset ukázat 🙂 Možná to bude umět sám od sebe,zapracuje instinkt.Naštěstí ho nebudeš muset učit létat.Na YouTube jsou videa,kde jsou kosi odchovaní doma.Prý to jde.

weronika

Chodím do Duhy v Jeseníku…Je to chovná stanice hlodavců, plazů, včel, botanika…
Jednou tam myslivec donesl sedm mláďat sýkorky koňadry…odchovávali jsme je tak že jsme jim dávali kousky masa pinzetou a rozmnělněné piškoty v mléce.Jednou uhynulo ale bylo nemocné od začátku…létat se naučili sami…Jak už byli vyspělí vypustili jsme je do školního mini parku…
Doplňuji:
dále ještě vajíčko na tvrdo, ovoce, ..co najde taková sýkorka v přírodě
hodně štěstí

Hoki

Muzes mu koupit treba zrni pro sykorky , slunecnicove seminka , nebo zizaly najdes treba pod zemi treba hned 5cm jsou . HODNE STESTI