Kopírování obsahu webových stránek

rád bych se zeptal na to co poruší člověk a jak se případně bránit, podku někdo evidentně zkopíruje moje webové stránky. Založí si svoje a aniž by uvedl zdroj odkud čerpal tam vloží celou kopii. Mám webové stránky nekomerčního charakteru za které platím roční hosting a doménu a vůbec se mi nelíbí chování takových to lidí. Dík za rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

§ 270 TZ: Porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi

Ale pozor: Zdaleka ne všechno, co napíšeš, namaluješ nebo vyfotíš je automaticky autorským dílem, na které se vztahuje ochrana. Za druhé - zmíněné ustanovení se netýká případů, kdy autorské právo je porušeno nepatrným způsobem, tj, s nulovou nebo nepatrnou škodou, ať už finanční nebo "morální".

Pokud tě to jenom štve, ale nezpůsobuje ti to žádnou "vyčíslitelnou" škodu, zkus to řešit dohodou (třeba je požádej, ať tě uvedou jako zdroj - bude to pro tebe jistý druh reklamy), nebo svoje stránky průběžně vylepšuj, abys byl vždycky o krok před plagiátorem.

A ještě jedna moje zkušenost: tohle se často řeší na fotografických fórech, že někdo použil někde něčí fotku bez vědomí autora. Nevím čím to je, ale nejhalasněji se tam o svá "práva" hlásí autoři těch nejhorších fotek...

Další odpovědi:

Bronzový

Na trestnej čin to většinou není, ale můžeš ho žalovat občanskoprávní žalobou a vymáhat po něm bezdůvodné obohacení nebo imateriální újmu...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.