Kopie občanského průkazu

Dobrý den,

pracuji v nezizkové organizaci, na pracovní pozici ekonom. Jeden z pracovních úkolů je mj.správa bankovního účtu společnosti.
Banka mě asi po roce požádala, aby všichni pracovníci co mají umožněný vstup na účet společnosti dodali co nejdříve kopii občanského průkazu ze souhlasem pořízení pro vnitřní potřebu banky (v době, kdy jsem nastupoval jsem vyplňoval různé bankovní žádosti o přidělení hesla na účet atd). Na účet má možnost nahlížet cca 5 osob.

Banka se hají zákonem 253/2008. Má však skutečně možnost požadovat kopii občanského průkazu?? Není porušen zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů?? popř. jiný zákon. Osobně nechci zbytečně podávat osobní informace bance o svým podřízeným a nadřízeným
Děkuji za odpověď

Jan Staroba

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano, banka má právo požadovat kopie OP všech disponentů. zákon 101/2000sb. porušen není. Vy sám jste podepsal tento souhlas s poskytnutím údajů a tento souhlas podepsali i ostatní disponenti. jinak by nemohli být disponenty.
Já mám účet a když jsem chtěl platební kartu pro manželku, první co bylo, podepisovala souhlas s osobními údaji.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.