ten který je

Kopie občanského průkazu

Může si soukromá firma pořizovat kopie občanských průkazů od lidí kteří budou vstupovat do prostor soukromé firmy jako návštěva?Ofocují si OP.

Nejlepší odpověď
standa

Bez souhlasu vlastníka občanského průkazu NEMOHOU.

Ale pak se asi ani takovéto osoby nedostanou do této soukromé budovy ☹

Další odpovědi
Miroslavst

Je to samé, jako prodej cigaret. Ty nemusíš ukázat, já nemusím prodat. Takže ty nedáš OP a oni tě nepustí. Je to takový zádrhel. Po odejití by mě spíš zajímalo, co se děje s tou kopií OP. Já osobně bych OP dal a informoval úřad na ochranu osobních údajů. Určitě nemají povolení a on by jim už vysvětlil formou pokuty jak se věci mají.