hanny 2

Kontrolujete si někdy,když přijdete z nákupu,váhu potravin?

Náhodou mě dnes napadlo,když jsem vybalovala krůtí prso ze zatavené folie,kde bylo uvedeno 1000 g,že si to zkontroluju.
A mile mě překvapilo,že vážilo o něco víc!/koupeno v Lidlu – na ten fakt nedám dopustit – teda ten u nás,do kterého chodím nakupovat/

A jakou zkušenost máte vy???

Nejlepší odpověď
bolak

Já kupuju v obchoďáku, kde si můžeme vážit sami, takže dám do pytlíku jedno jablko, zvážím ho, nalepím samolepku, pak přidám do pytlíku další 2 až 3 kila jablek, pytlík zavážu na tři uzly a jdu to hodit paní pokladní na pás.

Doma to pak zkontroluju a sem taky spokojenej, tam to máme stejně :)

Další odpovědi
briketka10

mám to stejný, jako bolák, ale maso si vážím zvlášť, sleduju
prodavačku moc jim v Globusu nevěřím, v zelenině si to dám
na váhu a tam mi to ochotně zváží i když mají fofr jednou mě
okradli o 100,–Kč – popletli si jiný maso za jiný druh – :-/

Doplňuji:
hele, jednou jsem to se přiznám byly strášně drahý lilky
a brokolice to jsem si zvážila malinkej lileček a cedulku
přelepila na větší a to samý provedla i s tou brokolicí :o)

Matthew

Váhu radši ne. Nechci aby to se mnou seklo, zvlášť když jsou dnes všechny ty masa „křehčené“ vodou a to pak třetina váhy ubyde. Radši hned u poklady zkoumám účet. To se mi totiž pak stává, že z 8 rohlíků je 15, cena která byla v akci je v akci asi jenom uvnitř obchodu a né na pokladně a nestačím se divit, že mi měla vystačit 50ti koruna a platím rázem sto třicet. Normální bežná praxe :) A ještě je paní naštvaná když požádám o storno. A nejenom ona, ale i lidi ve frontě :)

Drap

Nikdy nekontroluji

JájsemRaibek

No já mám jinou zkušenost.
Příjdu do alberta, řeknu, že chci 20deka tohodle salámu, baba hodí na váhu papír, to už máme 0,06 a k tomu dá něco salámu, pak namačká kód a milý zákazníku zaplať to.
Tak ji říkám a kde máte táru? A ona na to, že ji nepotřebuje. Tak ji řeknu, že ona možná, ale já jo!
Takže salám převážíme a ejhle ono je to levnější.
Poté odcházím spokojený. Ale kolik lidí okradou během otevírací doby to raději nechci ani domýšlet.

pusinka50

Já si kontroluji akorát účet. Ale mnohokrát bohužel až doma, protože bez brýlí na čtení na něj nevidím, ale zatím zde po několik let v obchodním centru všechno sedělo

hanny 2

bolaku – tenhle způsob nákupu už v mnoha obchodech zrušili,díky takovým postupům zákazníků a váží zeleninu a ovoce přímo na pokladně.Ale raději budu věřit,že Ty si děláš jen legraci,ŽE.......?

bolak

Nó, počkej, to se jako nesmí? To ty neděláš takovýhle věci, že třeba jdeš a přelepíš cedulku něčím co stojí o 10 korun míň? Nebo že uždibuješ z hroznů kuličky vína a strkáš si je dopusy, když se sekuriťák nedívá? Nebo že voblizuješ ostatním lidem rohlíky?

Tak to teda nevim, bez toho by pro mě nakupování byla strašná nuda.

Matthew

Nejlepší k těm rohlíkům ještě vyfasovat alespoň dvacet deka gothaje, schovat se v uličce tři a požvykovat :D
(dělám si legraci samozřejmě, nikdo nekupuje gothaj, ale pořádný lovečák :D

briketka10

mě to napadá každou chvíli u sezónního
zboží, ale většinou mám hrůzu, že na mě
každej čumí a pak by mě u kasy někdo vyhmát ☹

hanny 2

Nic z toho fakt nedělám a ani mně to nikdy nenapadlo!

hanny 2

briketko a bolaku – to bych měla strach taky a fakt by mně to za tu vostudu nestálo!