bolak

Kontroluje nějaký úředník, když si v občance nechám změnit adresu, jestli tam skutečně bydlím?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by to kontroloval ? Nikdo nemá důvod. Trvalé bydliště je dnes jen evidenční údaj. Ke změně bydliště však potřebujete mít souhlas majitele objektu. Ale změna tam, kde nebydlím a nepřebírám si ani poštu ničemu neprospěje. Spíše jen přibudou problémy.

Další odpovědi
Michal Kole

Snad všichni studenti VŠ co bydlí na koleji mají 5 let v občance trvalé bydliště „u rodičů“ .

Nebo i pracující lidi, co nemají vlastní byt jsou v podnájmu a „úředně“ bydlí u známých.

Za socialismu to šlo, byty byli „státní“, dnes je to „složitější“.

Bezdomovci, úředně bydlí na městském úřadě a nezajímá je, že „bydlí“ v teplovodu.

hanulka11

to pochybuji

Sůwa

No hlavně když budeš mít trvalé bydliště na městském úřadu, jak je teď dost časté.