vagonik

Poradíte, jak se dají používat kontakty na SIM v Androidu 10 při převodu z běžného telefonu? Více v popisu.

Přešel jsem teď z „hloupého“ telefonu na Android 10. Jak se dají používat kontakty „čistě na SIM“, tak, aby se zobrazovaly a přidávaly jen na ní, jako to bylo dřív, aby pak až jí dám jinam, tak, aby to tam všechno bylo?
Nechci žádný import kontaktů do googlu a takový kraviny…
Nic jsem nenašel.

Děkuji moc za rady.

Kontakty na SIM v Anroidu 10

Nejlepší odpověď
Dochy

Zakázat používání google contact listu asi úplně nepůjde – leda si účet úplně zakázat (pak lze ještě zakázat synchronizaci, ale stejně lokálně s „google“ contacty nejspíš pracovat bude. Ale při vytváření kontaktu můžu vybrat jestli má být kontakt uložen na mém účtu nebo na SIM. Je to to cos chtěl?

Další odpovědi
Hlada

V telefonu s Androidem můžeš mít kontakty na SIM nebo v paměti telefonu. To se nijak nemění. Při zadávání nového kontaktu se telefon zeptá, kam ho má uložit.
SIM má ale omezenou kapacitu. Lepší je ukládat kontakty do telefonu. Důrazně doporučuji mít od nich několikanásobnou zálohu. Není potřeba je svěřovat Velkému bratrovi. Osobně používám starý osvědčený MyPhoneExplorer. Pomocí něj lze přešoupnout kontakty a SMS odkudkoli kamkoli během chvilky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.