Mucillinka

Kontaktní čočky k moři?

Chystáme se na dovolenou k moři, ale nosím brýle. Bez brýlí vidím, ale ne ostře a není to ono. Přemýšlím, že bych si k moři pořídilá čočky, chci se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti a jestli doporučujete čočky k moři nebo ne. Hrozí nějaké komplikace? Děkuji

Odpovědi
Maggie.b

Já je mám – nosím je každý den. Ale na dovolenou jsem si je nebrala… Můžou se ztratit, do očí může natéct voda a čočky vyplavit…

pokazdejinak

právě pro tyhle případy mám nějaké čočky jednodenní – ráno nandám, večer vyhodím a když by se mi vyplavily z oka dřív :) nic moc se nestane, navíc s sebou nemusím vláčet roztok :)

ale jestli si půjdete pro první čočky, tak je hlavně nekupujte nikde na netu, ale jen a jen u doktora – dostanete 1 pár na zkoušku (někde je dokonce zdarma) a uvidíte, jak vám budou sedět… doktor/ka vám změří správně oči a taky vás s nimi naučí manipulovat, nasadit si je atd.