pusinka50

Končí ve vládě Kalousek nebo ne?

Navrhne Rusnok i změnu ministra financí? Nebo bude dál vládnout Kalusek?
Doplňuji:
Tak jakto, že Kalousek žádá o další peníze na povodně, o odměny dobrovolným hasičům a záchranářům? Kdy Nečas podotkl, že „to je na odvolání“? Chce se Kalousek ještě na poslední chvíli zalíbit části našich občanů a doufá ve své znovu zvolení??

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/306793-to-je-na-odvolani-okomentoval-necas-kalouskovy-pozadavky-na-vlade.html

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, samozřejmě, že končí. S prémiérem vlády Nečasem končí celá jeho vláda a tím pádem všichni ministři vlády. Novou vládu sestavuje nový předseda vlády Rusnok.
Doplňuji:
Do doby, než bude sestavena nová vláda, je Kalousek stále ministr financí v demisi.

Další odpovědi
Bedy

Protože Kalousek je stále ministr, byť v demisi. Až bude naším prezidentem Milošem Zemanem jmenovaná nová vláda, tak Kalousek definitivně skončí.

Bičiště

Kalousek končí až jmenováním nového ministra. Zatím má status ministra financí v demisi. Novému ministru financí chce ztížit pozici, už nelpí na šetření a tak navrhuje enormní výdaje, na cokoliv, které by jinak nenavrhoval. Styl – po mně potopa. Znovuzvolení jej netrápí. Když je někdo miliardář, nemá žádné stresy, ani touhy po korytě, snad jen po moci.

anonym

Jde o zjevné nepochopení textu na Novinkách.
Jednak dotace byly schváleny dávno před demisí premiéra a reakce Nečase byla pouhá nadsázka na očekávaný stav po jmenování nové Zemanovy vlády (s premiérem Rusnokem).