Lukyn0

Konala by se privatizace, kdyby komunisti neukradli (nevyvlastnili) všechen majetek původním majitelům?

Navíc původní majitelé měli k dotyčnému majetku mnohem lepší vztah, jelikož si ho sami vybudovali než ti, kteří ho oproti tomu za pár šupů nějakým způsobem získali právě v privatizaci.

// Bylo by co privatizovat – komunisti jak bourali, tak i stavěli.

Nejlepší odpověď
gecco

No – a co by se asitak privatizovalo, kdyby nebylo ´nakradeno´??
:-O
Nějak nechápu smysl dotazu…
Asijako – hasili by hasiči, kdyby nebylo co hasit?
___
Ale ano – zestátnění a následná devastace majetků i vztahů tuhle zemi (nejen ji) ekonomicky výrazně poškodilo.
_____________­_____________
Velmi zjednodušeně – pokud by si komunisti nenakradli, neměli by za co stavět…
A ze stranických příspěvků by toho mnoho nepostavili.

Další odpovědi
Lamalam

Kdyby nedošlo ke znárodnění, tak by nebylo co privatizovat.

mosoj

A kdy se bude konat privatizace toho, co se ukradlo nyní nám všem ?

dudu

Ve II. vlně byly privatizovány drobné státní podniky a služby, tj. subjekty, které byly většinou vybudovány až po roce 1948 a vznikly v zásadě nenásilnou formou. Pokud jde o vztah k původnímu majetku je třeba si uvědomit, že byl navracen až dalším generacím. U těch se však vztah k hodnotám předků i potřebné znalosti pro pokračování tradice převážně vytratily, takže se majetku včetně polí a lesů často notně vzdálených od jejich bydliště coby daňového břemene zbavili.

cukrar

Mosoj, co Vám kdo ukradl?
Mě sice nějaké kolo, ale to je něco úplně jiného. Dostal jsem plnění od pojištovny.