Heřman

Komu patří ten plot mezi pozemky.

Jsou dva pozemky vedle sebe každý pozemek má jeden majitel a ty pozemky spojuje jeden plot komu ten plot patří a je majitelem.

Nejlepší odpověď
www

Ale to tady bylo správně zodpovězeno přece nedávno! (Pokud nejsi spokojen s odpověďmi, nebo něčemu nerozumíš, příště otázku doplň):

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/komu-patri-plot-mezi-pozemky

Další odpovědi
Sůwa

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/komu-patri-plot-mezi-pozemky
Původní dotaz bylo možno doplnit a ne zakládat ještě jednou stejnou otázku.

briketka10

proč se o tom bavit znovu..
já jsem si plot postavila, natřela, starám se o něj natírám tak je můj..
soused do něj neinvestoval ani korunu !!

anonym

Dobrý den, Heřmane. Již jednou jsem Vám napsala, že plot pozemky nespojuje, ale odděluje. Pokud plot tvoří hranici a nebylo dohodnuto mezi majiteli sousedících pozemků, že plot je jen jednoho z nich, a tento majitel plot na své náklady vybudoval, potom jsou oba sousedé spoluvlastníky zmíněného plotu. Každý udržuje tu stranu plotu, která je na jeho straně pozemku a v případě opravy, nebo budování nového plotu, jsou oba spoluvlastníci povinni se na takových pracích podílet rovným dílem.