sEmprE

Poradíte, jak vyřešit kolísání volnoběhu u Ford Mondeo MK2, 2.0i?

Ahoj,prosim o radu. Ford Mondeo MK2, 2.0i, rok 2000. Vycistil jsem skrtici klapku a pri te prilezitosti sundal cele sani a to poradne vymyl. Vysledek je takovy, ze jde lehceji plyn a zda se mi, ze to o dost lepe tahne. Problem je volnobech najednoi. Predtim to kolisalo jen za studena a potom klid. Ted to vypada tak, ze kdyz jedu, je volnobech na 2000–2500 otackach a kdyz zastavim, tak preci jen klesne na 1000 otacek, ale pomalu. A pri razeni pri jizde to samozrejme neklesa, drzi se to. Neco jsem udelal spatne?

Původn í neotázka
Kolisani volnobehu u Ford Mondeo MK2, 2.0i

Odpovědi
Kepler

Tentýž problém jsem měl u Opelu. Zjištěná závada: vadný snímač otáček. Není to nákladná záležitost.

Hlada

Jestli se závada projevila po sundání sání, hlehal bych ji tam.
Může být netěsný ventil vstřikování nebo vadný potenciometr polohy škrticí klapky.