Yavin

Kolikamístné je číslo bankovního účtu?

Ona to má každá banka jinak? Protože jsem viděl jak desetimístné, tak devíti…

Nejlepší odpověď
mosoj

Bankovní číslo se skládá z předčíslí ( pokud je uvedené) a vlastního bankovního čísla + identifikace banky.

1.Předčíslí může být maximálně šestimístné. Je – ale nemusí ! být odděleno pomlčkou.

2. Vlastní bankovní číslo je maximálně desetimístné.

3. Identifikace banky je maximálně čtyřmístná a je oddělená lomítkem.

Bankovní číslo se píše zásadně od prava a do příslušného maximálního počtu čísel se doplňují nuly.

Pokud se vyskytne bankovní číslo které má více jak deset čísel a co je nad deset není odděleno pomlčkou, považují se čísla nad deset míst ( počítáno z prava) za předčíslí. Při vyplňování políček z prava to také do předtištěného vzoru tak vyjde.

Další odpovědi
hanny 2

To je různé,mám 2 účty – podnikatelský a osobní – obě čísla jsou dvanáctimístná.

ReHu

Může být 9ti místné i 10ti místné. Pak také 12ti místné, ale ty 2 jsou oddělena pomlčkou jako předčíslí, takže 2+10 čísel.

pusinka50

Česká spořitelna umožňuje dokonce 6-ti místné předčíslí a teď nevím, jestli za pomlčkou je 9 nebo 10 číslic

Jakub Slemr

Maximálně 16 znaků (předčíslí 2–6 znaků) + samozřejmě číslo banky za lomítkem