autacek

Kolik znáte zednic?

Potřeboval bych zedníka, ale chtěl bych být gendrově korektní, tak teď nějak nevím.

Nejlepší odpověď
Drap

Kdysi v padesátých létech se ženy učily zednickému řemeslu. Říkalo se jim zedničky.- Bohužel, dnes už jsou všechny v důchodu nebo nebožky. Jednu jsem dokonce znal, ale dlouho to nedělala.

Další odpovědi
Kepler

Není třeba dlouze hledat. Skoro každá baba ti něco zazdí.

EKSOT123

Tak to zrovna neznám, ale znám vím o jedné, co maká v lomu. Druhá, docela pěkná, dokonce z mé rodiny, zase dělá kameničinu – podezdívky, a vše s kamenem vč. jeho přípravy. Vlastně i tu zedničinu. (Kromě toho dělala závodně box a pod. ) Další co znám (no viděl jsem ji jen jednou, docela kost) dělá dřevorubce, ale jen příležitostně. Ženy řidičky MHD už dnes nikoho nepřekvapí, ale třeba s takovým náklaďákem, což je mnohdy řemeslo kaskadéra, tak k nám do lomu jezdila jedna pro bloky a to i s přívěsem. Mimořádně hezká slečna, naložili jsme jí 45 tun bloků a frčela z hor dolů, náledí nenáledí, zatáčka nezatáčka. Žádný jiný chlap s takovým nákladem nejezdil, většinou jen 25 tun.

Rokio

Neznám žádnou ženu zednici.