Kolik zná přibližně člověk slov v jedenácti letech?

Nejlepší odpověď
quentos

u šestiletých je to 2,5–3,5 tis. slov (srov. zdroj – v angl.), takže když to zprůměrujeme, zdvojnásobíme a o něco zmenšíme, vyjde nám něco kolem 5 000. Některé odhady však hovoří ve značně odlišných cifrách.

Zdroj: www.tlu.ee/fi­les/arts/5375/chap­tee90095984d0b­a4cc264484fa2b3e693­.pdf

Další odpovědi
Nuk nuk

V 11 letech už je to velice individuální. Jak pánové uvedli, do nástupu do školy se u dítěte očekává určitý průměr a většina dětí jej i splňuje – ačkoliv i mezi mladšími dětmi jsou velké rozdíly.
Po tom šestém roce (resp. po nástupu do školy) ale záleží na hodně věcech – na způsobu mluvy doma (rodiče vždycky zůstanou nejdůležitějším vzorem), na učitelích, kamarádech, na zájmech dítěte – do těch jedenácti let už bude spousta věcí, které dítě bavit nebudou a jiné naopak ano, předměty, které mu půjdou lépe a jiné hůře a pochopitelně bude umět spíše výrazy týkající se těch oblastí, které mu jdou a zajímají ho.
Jinou slovní zásobu bude mít dítě, které má koníčky a zájmy a jinou to, které prosedí den u počítače nebo u televize.

anonym

Než dítě dosáhne 2 let umí 300 slov a rozumí 1000 slovům
Ve 3 letech užívá asi 700 – 900 slov
Mezi jednotlivci jsou vývojově velké rozdíly.
Děti vstupují do školy se slovní zásobou okolo 2500 – 3000 slov. V procesu učení dítě dosáhne již koncem první třídy zásoby kolem 3500 slov. Je však výrazný rozdíl mezi tím, kolik slov dítě pasivně zná a kolik jich při komunikaci používá.
slovní zásoba u patnáctiletých je 30 200 slov, aktivní zásoba používaná při komunikaci je 7 000 – 8 000 slov.
U 11 let to není definováno.
Doplňuji:
další v mém seznamu !!!!!!!!!!!!!!!!!§