reganama

Kolik stojí přivedení k varu 1.L vody?

Zajímalo by mě,kolik stojí v součastných cenách přivedení k varu jeden litr vody v rychlovarné konvici,na plynu a na indukčním vařiči.Děkuji-reganama

Nejlepší odpověď
kazisvět

indukční vařič s plynem jsou srovnatelné, nejdražší je rychlovarná konvice. Zde je můj odhad nákladů:

indukční vařič: 0,1 kWh, tj. 0,50 Kč
plyn: 0,25 kWh, tj. 0,50 Kč
rychlovarná konvice: 0,16 kWh, tj. 0,80 Kč

počítal jsem zjednodušeně 5 Kč za kWh elektřiny a 2 Kč za kWh plynu

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Inducti­on_cooker

Další odpovědi
ReHu

Jen bych doplnila, že také trochu záleží na nádobě, ve které se voda vaří.
Některé vedou teplo velmi dobře, jiné hůře.