George25

Kolik stojí nová fasáda a střecha na domek o 90 metrech čtverečních i s prací?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Toť těžká odpověď. Neříkáš, jakou máš představu, jak u fasády, tak u střechy. Takže konkrétně se mohou ceny lišit, podle provedení a použitých materiálů i o 100% i více.
Ke střeše mohu, podle vlastní zkušenosti loni, dát orientační informaci. Střecha sedlová, půdorys jako tvůj. Krytina velkoplošná plechová v ceně 320,– Kč/1 m2 (nejkvalitnější ocelová, ale je i za 180,– Kč). Plocha střechy cca 150 m2.
Práce – na původní záklop paropropustná folie, kontralatě, latě a krytina. Včetně oplechování a okapů.
Montáž dodavatelsky, včetně demontáže původní eternitové (šablony) krytiny. Koncová cena 200 000,–Kč.

Další odpovědi
Kepler

Je mi líto, od nás se to asi nedozvíš, zvlášť, když nevíme jakou fasádu a střechu si představuješ a kdo by ti to vše udělal. Zadej poptávku firmám.

orestez

Jaká střecha a v jakém rozsahu? I krovy? Jaká fasáda, omítka? Střešní tašky se daj koupit za … ale proč nepoužít původní, že? Nebo plechová levná střecha Maslen?

cukrar

Nelze sdělit odpověď, jen vymýšlet čísla, podle svých představ. Copak jsou baráky stejné?

Kolik stojí auto dlouhé asi 4 metry?

Kryšpín

Na střechu je nejlepší krytina Guttagllis Dual Box metr je již okolo tisícovky

Klaproth

322 650 Kč.

Michálek1245

90 metrů čtverečních ti něco řekne možná u střechy, ale rozhodně ne u fasády. Tam víš sice obvod, ale nevíš tu výšku, respektive tu plochu fasády, která se měří horizontálně i vertikálně. Do toho si připočítejte třeba i montáž hromosvodu která taky něco stojí a pak samozřejmě i klempířské práce. Prostě na základě takto obecných informací se toho dá říct fakt jen velmi málo.

Mc Merkurion

@Jiří Bohumil: … a to jsem slyšel, že prej plechová je nejlacinější …

Jiří Bohumil

To asi určitě ně. Ony jsou také poměrně velké rozdíly v cenách. A pokud „naplácáš a naboucháš“, na původní deskový záklop, bonský šindel, určitě to přijde levněji. Ale trvanlivost bude asi kratší. No a u té mé, údajná záruka 50 let (tak aby to snad přežilo i děcka). Jestli to bude pravda, to už je jiná a mne už to trápit nebude. 🙂

Mc Merkurion

… no, na té tvé je mi sympatická plocha střech, u té bych se taky moc nerozmýšlel …