Kolik si vydělá podnikový právník?

Kolik si vydělá podnikový právník, pokud bereme v potaz, že právě vystudoval vysokou školu a hned ho zaměstná nějaká firma? A v Praze. Prosím plat v čistém, ne v hrubém.

Nejlepší odpověď
lexx

málokterá firma trvale zaměstnává a platí paušálně, lépe si vezme, použije služeb externího komerčního advokáta, no jinak záleží na počtu kauz, případů, soudně vyhraných sporů, že jo

Další odpovědi
da ny

To je přece jeho věc a moje zbytečná starost :D

Drap

Nedozvíš se takto. Každá firma platí jinak. Rozdíl v platu u dvou firem může činit třeba 50 – 80 tisíc

ReHu

Podnikového právníka zaměstnává v dnešní době málokterá firma.
Možná pár velkých, možná ty se zahraniční účastí nebo celé zahraniční.
A také, pochybuju, že velká firma zaměstná čerstvého právníka bez praxe.
Pravděpodobně bude potřeba nějakou dobu pracovat jako elév.

ivzez

Plat (státní a nezisková sféra) se řídí platovými tabulkami,
mzda (v soukromém sektoru) bude záležet na šikovnosti
právníka ► jakou mzdu si se zaměstnavatelem sjedná, takovou bude brát.

Mzda se sjednává v hrubém.
Čistou mzdu nelze říci, pokud nevíme,
jaké budou srážky či úlevy na dani.

Šidlo

v čistom? o tom sa nesmie hovoriť.....podľa ,,geniálnych" českých a slovenských pracovných zmlúv