HZK

Kolik si sebou vzít do Londýna na útratu?

Letím tam na 5dní a když nebudu počítat MHD, kde už vím kolik stojí… kolik se hodí na jídlo a sem tam nějaký vstupný?
Vejdu se do 200 liber (cca 5860,–) ?

Odpovědi
Malvína

Asi bych si udělala seznam míst, která chci navštívit a podle internetu zjistila ceny za vstupné. Pro nějaký obecný přehled. Je spousta stránek k dohledání na internetu, kde se uvádí přibližné ceny potravin. Mějte nějakou představu a udělený denní rozpočet. Vše je jen o naplánování. Stejně tak si dejte limit na nákup suvenýrů.
Pokud máte nějaké zkušenosti s penězi a hospodařením, nebudete mít problém. Vše je jen o správném rozvržení. Hlavně mějte i nějakou finanční rezervu. Nikdy nevíte, co se může přihodit.

Dochy

Vstupný – netuším.
Jídlo – ceny v UK se oproti našim dost liší. Orientačně jídlo 8–20 liber, pivo 3–4, pullitrovka PET limonáda cca 1. Pokud budeš přežívat na surovinách ze supermarketu, dá se ušetřít – nealko tak 0,33–0,75 za půllitrovku.

Nevím jak moc se Londýn liší od jiných měst v UK, ale má zkušenost se vstupným do nějaké galerie, muzea, záchody apod. – dost často mají vstupné dobrovolné.

Bohvar

Dobrý den, mrkněte na přehled cen v Londýně, to vám pomůže vypočítat, kolik utratíte za jídlo atd: https://www.e­travel.cz/vel­ka-britanie/oblast-londyn/londyn/ceny . Je to hrozně individuální, záleží, jestli jíte v restauracích, u stánků nebo vám stačí jen jídlo z obchodu.

Kamix

Já myslím, že to záleží na spoustě okolností. Co vše chceš dělat, kam chceš jít, co chceš jít a podobně. Já jsem si cestu plánoval podle cestopisu z https://jaces­tovatel.cz/me­dia/kam-zajit-v-londyne-a-co-videt-za-pamatky a nakonec mě to vyšlo na 10 000 korun, nějak extra jsem nerozhazoval, ale rozhodně se ani neomezoval.