Klára K.

Neznáte prosím nějaké vychytávky co mi mohou pomoci při balení? (zavazadel)

Pojedu teď na pět dní do Londýna (sama, resp. se školou, každopádně bez rodičů), doporučili byste mi prosím nějaké rady a vychytávky, co mi usnadní balení? Balení mě baví, ale stává se mi, že skoro vždycky něco zapomenu, nebo mám jenom ten pocit, ale ten je taky strašně nepříjemnej …
Takže…
Dekuji :)

Nejlepší odpověď
Drap

Na běžné cesty mám sbaleno během deseti minut. Vím co všechno budu potřebovat a bez čeho se obejdu. Na delší, nebo nějaké zvláštní cesty si většinou předem vypracuji seznam věcí, které je nutné vzít . A potom to už jde snadno. Věci nastrkám do báglu a je sbaleno.

Další odpovědi
suaeda

Také si na delší cestu pár dní před odjezdem sepisuji seznam věcí. Většinou do 3 sloupců. Kufr, příruční zavazadlo a to co budu mít na sobě či u sebe. Den dva před vlastní cestou vše dávám na hromádky a seznam vyškrtávám. Funguje to dobře. Většinou nic nezapomenu. Pro mne bývá horší příjezd z cesty. Vše vybalit, vyprat a uklidit.

Houslovyklic

Napiš si seznam. Průběžně můžeš připisovat, co tě ještě napadne. To, co už sis zabalila, si odškrtni.
Můžeš si taky ty věci rozdělit do nějakých kategorií (např. oblečení; hygienické potřeby; zábava atd.)
Pak bych ještě začínala od nejdůležitějších věcí, tj. doklady, základy oblečení. Postupně doplňuj méně důležité věci. Když si nevezmeš sluneční brýle, svět se nezboří, když si zapomeneš třeba spodní prádlo, asi budeš mít trochu problém (ale nestresuj se, i v tomhle případě se to vždycky nakonec nějak vyřeší)…:)
Nakonec se můžeš zkusit zeptat třeba někoho v rodině, co si myslí, žes tak mohla zapomenout zabalit. Možná ti každý řekne třeba přezůvky, ale i to může pomoct, protože to je zrovna to, na co se nejčastěji zapomíná…;-)

Užij si návštěvu Londýna!:)

anonym

Seznam si nedelam. Vzdy si ale predstavim mista kam jedu a podle toho beru veci. Zaklad je vzdy spodnipradlo, hygienicke prostredky. Dalsi se odviji od ubytovani, hotel, ubytovna, pod stanem aj. (spacak, karimatka apod)
. Jake tam je pocasi, budu ve meste nebo v prirode (vliv na obuv, destnik nebo plastenka). Pod chces usetrit misto anezmackat veci, tak trika slozim do obdelniku a nasledne sroluji, to i s kosili a kalhotami.