zjentek

Kolik % rostlinné složky psovi k porci masa a z čeho by se složka měla skládat?

Chystám se měnit výživový plán pro Fany(fenka York). Poradíte mi, ať neudělám nějakou fatální chybu?
Plán: Uvažuji, že pětina celkové dávky bude rostlinná složka a zbytek různé sorty masa.
Př: V porci 125g bude 100g masa a 25g „zeleného“.
Otázka 1.- je toto dobrý poměr?
Otázka 2.- jaké/které ;) „zelené“ má porce obsahovat? Co vše je vhodné?
Hodlám nadrobno nasekat hrášek, kukuřici, kořen í nať petržele, libeček, mrkev a vločky. Víc mě nenapadlo.
Mohli byste to schválit, vyvrátit, zakázat, nebo vylepšit? (Doplnit rostlinu, koření, atd.)
Předem díky za případnou úpravu pro lépe vyhovující plán.
Nutno doplnit, že strava se bude připravovat ve větším množství a jednotlivé dávky budou mrazeny a tak bych se rád vyhnul ingrediencím, které nesnesou zmrazení, jako je vaječný žloutek, ev. poradit, které to jsou. Dík.

Odpovědi
Drap

Strava 30-ti kilového psa by se měla skládat

z masa /300 gramů/
ze zeleně zbarvené zeleniny a mrkve /150 gramů/
z těstovin nebo rýže /150 gramů/
ze žloutků /1 až 3 týdně/
z oleje /1 polévková lžíce/
z kvasnic /20 gramů denně/
Je důležité doplňovat stravu vašeho psa vitamíny a minerálními solemi, které můžete koupit ve specializovaných obchodech.

Zdroj: net