pn65

Kolik procent z výplaty si bere pracovní agentura, která mi zprostředkuje prá­ci?

Nejlepší odpověď
Drap

Dobrá a slušná agentura si nebere z tvé výplaty nic. Platí ji zaměstnavatel.

Další odpovědi
mosoj

A není to náhodou tak, že organizace platí agentuře smluvně na fakturu dohodnutou částku a agentura z toho platí mzdu zaměstnanci. To by jinak tu agenturu nepotřebovala.
Platba za službu není mzda !!!

arygnoc

je pre vás dôležité, že máte prácu, alebo koľko za vás dostanú?
prečo vás teda nezaujíma, koško zarobíte vašou produkcioupre výrobnú firmu?
koľko zarobíte ďalším distribútorom a predajcom?

nie je ten záujem zcestný?
môžete si byť istý, že na vašej práci sa nabalí x ďalších ľudí.

😉

vy s agentúrou uzatvárate zmluvu, ktorej súšasťou je i vaša mzda – tú dostanete.
koľko za vás dostane agentúra (neberie si to z vašej mzdy, ale zo sumy, ktorú platí odberateľ služby agentúry, z tej sumy ide i vaša mzda), nie je váš problém.

lexx

to je různé ale znám případy 20–30% výdělku zůstane agenturtním darebákům vyděračům

ivzez

Znám dva typy agentur a ani jeden Vám nesmí z výplaty nic brát.

Jeden typ pouze zprostředkovává práci.
Za zprostředkování nového zaměstnance jí platí zaměstnavatel.
Ještě nedávno byla odměna agentury dvoj- trojnásobek měsíční mzdy
(ale v případě špičkového odborníka – specialisty i mnohem více).

_____
Druhý typ přímo zaměstnává a zaměstnance, které pak vysílá
k jinému zaměstnavateli. Mzdu Vám platí takovou, jakou si s ní sjednáte.
Kolik zaměstnavatel, k němuž bud zaměstnanec přidělen, agentuře za zaměstnance zaplatí, je věcí dohody (smlouvy) mezi agenturou a zaměstnavatelem.

Odhaduji to na cca dvojnásobek (nebo více)
mzdy zprostředkovaného zaměstnance.

U prvního typu agentury zaměstnavatel zaplatí jen jednou (možno platit měsíčně),
v ceně bývá zahrnuto i zprostředkování nového zaměstnance v případě, že by první odešel ve zkušební době.

U druhého jde o stálou měsíční platbu po celou dobu přidělení.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.