postcd

Kolik platíte měsíčně za energie po zdražení 2022?

Pokud máte již nové vyúčtování za energie teď po zdražení 2022, tak kolik Vy nebo vaši známí platíte za energie měsíčně? Pokud chcete, uveďte i jestli jde o RD nebo byt. Děkuji

Odpovědi
Drap

Po tom nikomu nic neni, pokud mi nechce přispět. Mohu jen říct že je to několikanásobek toho, co jsem platil před zdražením.

Filip84

Děkuješ zbytečně, tohle Ti tu nikdo vypisovat nebude.

Je to moc soukromé, a navíc, k čemu Ti taková informace bude? Stejně tady je omezená komunita, žádnou statistickou vypovídající hodnotu to nemá. Navíc, každý má jiné náklady, někdo platil za elektřinu tisícovku, někdo tři, ale někdo klidně i třicet tisíc. Někdo má zemní plyn, někdo nemá. Ta částka Ti vůbec nic neřekne.

Jestli přesto, udělej to formou ankety a ptej se, o kolik procent se zvýšily náklady na energie, a zadej, např. „0–25%, 26–50%, 51–75%, 76–100%, 101–200%, více, než 200%.“ To neleze tak do soukromí a má to nějakou vypovídající hodnotu.

Za mne, tedy: je to má věc, Tvá zbytečná starost.

paul1

Nám platby (zálohy) za plyn i elektřinu mírně zvýšili, zatím se to dá.

zjentek

RD, 1,5 násobek. Ze skutečných nákladů 40k ročně (držím se při zemi, takže už se neomezím) bude nově 100 tisíc, jako když luskne. 🤷‍♂️ ..Plakat nepomáhá. 🤷‍♂️

(Á propos, můžeš nějakému Ukrajinci koupit zmrzku, nebo McFlury, většinu z nich najdeš vysedávat před McDonald's. Good luck.)

zjentek

Good luck všem dobroserům svorně. Já vážně nejsem naštvaný, proč taky. 🤷‍♂️

zjentek

https://youtu­.be/vwfF0Rqh510?t=1555

zjentek

…„Osobní odpovědnost KAŽDÉHO Z NÁS. To je klíčem k řešení téhleté situace“. Viz/slyš odkaz.